Komunikaty prasowe

Bieg przez Most
19 lipca 2019
To już 7. odsłona największej sportowej imprezy w dzielnicy, czyli Biegu przez Most, w ramach której rywalizować będzie 1000 biegaczy. 15 września zawodnicy będą musieli zmierzyć się z 10-kilometrową trasą. – W tym roku będzie ona miała nieco inny przebieg i nawet biegowi wyjadacze muszą przyjąć nową taktykę jeśli chcą pomyśleć o zwycięstwie – mówi gospodarz dzielnicy, Burmistrz Grzegorz Kuca. Mimo tej zmiany zadbaliśmy o atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Będzie zatem można robić życiówki – dodaje.

Start i meta, które w poprzednich edycjach były zlokalizowane w Parku Picassa, tym razem będą przy Galerii Północnej od strony ul. Trakt Nadwiślański. Zawodnicy pobiegną ulicami Trakt Nadwiślański, Obrazkową, Świderską, Mehoffera, Nowodworską i Odkrytą. Podbieg na most od strony Białołęki to pierwszy sprawdzian formy. Jeśli zachowacie siły to na moście będzie szansa powalczyć o tytuł najszybszego biegacza na odcinku specjalnym. Klasyfikacja będzie odbywać się na podstawie czasu netto. W okolicy ul. Farysa, uczestnicy zawrócą i ponownie zmierzą się z podbiegiem, tym razem od strony Bielan. Później już tylko długa prosta do mety. Limit czasu przewidziany na ukończenie biegu to 1,5 godziny. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik, bez względu na wynik sportowy, otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i kupon na posiłek regeneracyjny.

Zapisy

W tym roku, oprócz trasy, zmienią się również kategorie. Biegacze zostaną sklasyfikowani na mecie w kategoriach: open, najszybszy na moście, samorządowej i 60+. Kolejną nowością tej edycji będzie kategoria: mieszkańcy Białołęki. Wszystkie kategorie będą dzielone na kobiety i mężczyzn. Bez zmian za to będą prowadzone zapisy. Niebawem dostępny będzie formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie biegprzezmost.pl. Zapisy on-line będą prowadzone do 12 września, po tym terminie rejestracja będzie możliwa jedynie w biurze zawodów. Biuro zawodów będzie funkcjonować w Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 w dniu 14 września od godziny 10.00. do godziny 18.00. W dniu biegu, biuro będzie czynne w godz. 8.00 – 11.00. W biegu mogą wziąć udział uczestnicy powyżej 16 roku życia. Osoby, które do dnia imprezy nie ukończą 18 roku życia, będą musiały mieć podpisane oświadczenia przez opiekuna. Wzór jest dostępny na stronie internetowej.

Pakiety startowe

Przygotowanych będzie 1000 pakietów startowych, a w każdym będzie oczywiście numer startowy i czip do elektronicznego pomiaru czasu. Wysokość opłaty startowej do 31.08.2019 – 45 zł, po 31.08.2019 – 55 pln. Zapisy w biurze zawodów 65 zł. W ramach opłaty startowej, zawodnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal, butelkę wody oraz zupę regeneracyjną. Opłatę należy uiścić w ciągu 3 dni od daty rejestracji. Można jej dokonać poprzez elektroniczny system płatności Dotpay lub przelewem tradycyjnym.

Zwycięzcy biegu w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody finansowe i puchary.

Zachęcamy do śledzenia najnowszych wpisów o biegu na stronie biegprzezmost.pl oraz facebookowym profilu Bieg przez Most.

Organizatorami są Urząd Dzielnicy Białołęka wraz ze sponsorem głównym – Galerią Północną.

Do zobaczenia na starcie!

Najciekawsze artykuły
Nowi policjanci m.in. dla Zielonej Białołęki
Nowe nazwy ulic na Białołęce
Warszawa chwyta wodę
Rusza składanie wniosków w programie Dobry start
Wakacje z Białołęckim Ośrodkiem Kultury