Komunikaty prasowe

Wypoczywaj kulturalnie
19 lipca 2019
Kulturalne lato w dzielnicy jak co roku zapowiada się różnorodnie i intensywnie. Białołęcki Ośrodek Kultury w lipcu i sierpniu stawia przede wszystkim na kinematografię i sztukę cyrkową w plenerze.

Filmowo – plenerowo

Zieleń wokół, wygodne leżaki i ciepłe wieczory – lepszych okoliczności do kinowej edukacji chyba nie można sobie wyobrazić. Dobrą pogodę trzeba dobrze wykorzystać, dlatego BOK zaprasza na cykl Kino w plenerze. 3 sierpnia obejrzymy francuską komedię Alibi.com. Seans rozpocznie się o godz. 21.00 w Parku Picassa. W kolejną sobotę w Bocianim Zakątku coś z pogranicza kina akcji i komedii, czyli film Bodyguard Zawodowiec – w rolach głównych Ryan Reynolds i Samuel L. Jackson. 17 sierpnia zmieniamy miejsce seansu na Park Magiczna, a tam Pełnia życia – wzruszająca historia mężczyzny cierpiącego na polio i jego żony, którzy pomimo przeciwności chcą realizować wspólne marzenia. Na zakończenie cyklu, 24 sierpnia dramat Aarona Sorkina pt. Gra o wszystko.

Kino na boku przy ul. van Gogha 1 nie zawiesza swojej działalności w wakacje. W lipcu i sierpniu przygotowuje dwa seanse filmowe tylko dla rodziców. W tym czasie dziećmi w wieku 3-8 lat zaopiekuje się animator. Na projekt Wychodzę z rodzicami można się zapisywać pod adresem mailowym (kasa@bok.waw.pl) lub numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 1. Co zobaczymy na ekranie? 11 lipca o 18.00 komedia Imprezowi rodzice (Alec Baldwin i Salma Hayek w rolach głównych), z kolei 8 sierpnia W ten deszczowy dzień w Nowym Jorku, w reżyserii mistrza komedii, Woody’ego Allena.

Cyrk na BOKu!

Jeśli ktoś z białołęczan chciał kiedyś poznać z bliska tajemnice magii i iluzji, nauczyć się podstaw żonglowania czy zostać członkiem wielkiej, muzycznej orkiestry – w sierpniu będzie miał ku temu doskonałą okazję. Cyrkowe Lato to projekt BOKu, w ramach którego zobaczymy występy najwyższej klasy kuglarzy – Pan Ząbek, Klaun Kluseczka czy akrobatka Anna Filipowska, to tylko niektóre osoby, które będziemy podziwiać w białołęckich parkach. Co ważne, odbędą się również warsztaty rodzinne, gdzie chętni spróbują sztuczek cyrkowych. Szczegółowy program sierpniowych występów jest dostępny na stronie internetowej Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Nowy start – zero nudy!

To, co dobre (a zwłaszcza czas wolny), bardzo szybko się kończy. Na całe szczęście, w ciągu roku szkolnego na Białołęce nie będzie okazji nawet do chwili nudy. Ceramika, balet, rysunek 3D, hip hop czy język japoński? Wśród kilkudziesięciu propozycji zajęć i warsztatów na sezon 2019/2020, każdy znajdzie coś dla siebie. Ważna informacja – zapisy ruszają już 1 sierpnia, decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli ktoś będzie chciał poznać bliżej charakterystykę zajęć i instruktorów, może wziąć udział we wrześniowych Dniach Otwartych. 7.09. między godz. 11.00-14.00 zapraszamy na spotkanie przy Głębockiej 66 i Głębockiej 84. Dzień później, w tych samych godzinach, będzie można odwiedzić siedzibę przy van Gogha 1.

Oprócz oferty edukacyjnej, BOK stawia na mocne, kulturalne rozpoczęcie nowego sezonu. Niespodziankowy koncert inauguracyjny odbędzie się we wrześniu, a szczegółów warto szukać już niebawem na stronie internetowej instytucji i kanałach społecznościowych. Warto być oBOK kultury!

Najciekawsze artykuły
Nowi policjanci m.in. dla Zielonej Białołęki
Nowe nazwy ulic na Białołęce
Warszawa chwyta wodę
Rusza składanie wniosków w programie Dobry start
Wakacje z Białołęckim Ośrodkiem Kultury