Komunikaty prasowe

Nowy rok w BOK
11 lutego 2019
Rok 2019 to czas optymizmu i mnóstwa planów na zagospodarowanie dalszej części sezonu kulturalnego. Odbiorcy oferty Białołęckiego Ośrodka Kultury mogą spodziewać się spektakli dziecięcych prezentowanych we współpracy z Teatrem Baj, cyklu Białołęckich Wieczorów Jazzowych, a także koncertów gwiazd polskiej sceny muzycznej. Podczas Zimy w Mieście w Kinie na BOK-u na van Gogha 1 będą prezentowane seanse filmowe dla dzieci: 5 i 6 lutego. Projekcje rozpoczynają się o godz. 10.00, wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Walentynkowy koncert Kuby Badacha

Kuby Badacha specjalnie nie trzeba przedstawiać. To artysta wszechstronny, muzyk, kompozytor, producent muzyczny, a także wokalista o zmysłowym głosie i niebywałym talencie oraz wrażliwości.

Oldschool to pierwszy solowy, autorski album Kuby Badacha. Składa się na niego kilkanaście kompozycji w zróżnicowanej stylistyce, z charakterystycznym jazzowym brzmieniem. Jak zapowiedział Artysta – tytuł płyty odnosi się do określonego sposobu tworzenia muzyki, zainspirowanej m.in. twórczością m.in. Quincy Jones, Burta Bacharacha, Stevie Wondera czy Donalda Fagena. Mieszanina jazzu, funku i nastrojowej ballady. Uczta muzyczna nie tylko dla fanów Badacha, ale i dla miłośników ambitnego popu. Podczas koncertu usłyszymy takie hity, jak Życie,Jestem kimś czy Wracam do siebie. Utwory Badacha mają moc i wprost niespotykany feeling, dzięki któremu Oldschool stanowi mieszankę przepięknych, wysmakowanych muzycznie kompozycji, których nie sposób przestać słuchać.

Koncert Kuby Badacha Oldschool odbędzie się w niedzielę 17 lutego o godz. 19.00 na Scenie Głębocka 66. Bilety: N/110 zł, U/80 zł.

Nowe zajęcia artystyczne

Zbliżają się ferie zimowe. Doskonała okazja, by zapoznać się na nowo z ofertą zajęć i warsztatów artystycznych oferowanych przez Białołęcki Ośrodek Kultury. Do kilku grup tj. taniec towarzyski dla dorosłych, zumba, salsa cubana, prowadzony jest nowy nabór. Na szczególną uwagę zasługuje Arteterapia dla dzieci z niepełnosprawnościami. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z niepełnosprawnościami, w tym: intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, z autyzmem, Zespołem Aspergera oraz dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Zajęcia będą odbywać się na Głębockiej 66 w każdy poniedziałek o godz. 16.00. Cieszące się wielką popularnością zajęcia pt. Zaczarowany Ołówek. Rysunek 3D doczekały się kolejnej grupy (czwartek godz. 16.00). Są to warsztaty łączące technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Na zajęciach używa się długopisów 3D, za pomocą których można rysować materiałem plastycznym bezpośrednio w powietrzu, podobnie jak ołówkiem na kartce. Zachęcająco brzmi także cykl zajęć porannych na Głębockiej 66 wzmacniających umiejętności społeczne. Oferta została przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach, które poranki spędzają w świetlicy szkolnej. A wśród nich: Pamięć absolutna, Dzielni samodzielni oraz Świat emocji.

Pełna oferta zajęć sekcyjnych BOK na stronie https://bok.waw.pl/zajecia/.

3 Pokoje z Kuchnią – nowa odsłona

Nowy rok przyniósł także zmiany w 3 pokojach z kuchnią. Miejsce aktywności lokalnej, które jest częścią Białołęckiego Ośrodka Kultury mieści się na ul. Głębockiej 84. Oferuje przestrzeń kulturotwórczą do społecznego zagospodarowania. W Miejscu Aktywności Lokalnej mile widziane są oddolne, sąsiedzkie inicjatywy zachęcające do wspólnego spędzania czasu, oraz współtworzenia kultury. Tutaj każdy sam decyduje o swojej formie i sposobie zaangażowania: można być uczestnikiem spotkań lub uwolnić swój potencjał twórczy i zaproponować prowadzenie cyklicznych lub jednorazowych zajęć wedle swojego pomysłu. Pracownicy 3 pokoi służą pomocą i organizacją. Ogromnym atutem tego miejsca jest kameralna atmosfera oraz to, że zajęcia proponowane przez mieszkańców są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. 3 pokoje zapraszają do odświeżonej siedziby od wtorku do piątku w godzinach 10.00-21.00 a także w soboty w godz. 10.00 – 18.00.

Najciekawsze artykuły
Odbiór odpadów - nowe zasady
Dzienny Dom Opieki Medycznej rozpoczyna działalność
Wypoczywaj kulturalnie
Nowe zasady programu RODZINA 500+
Nowy most na rzece Długiej otwarty