Komunikaty prasowe

Dwa nowe tereny rekreacyjne– Długorzeczna i Kupiecka
29 listopada 2018
Białołęka nazywana jest zieloną dzielnicą Warszawy. Mieszkańcy wciąż powstających osiedli potrzebują miejsc, do których mogą przyjść pobawić się z dziećmi – parków, placów zabaw i terenów rekreacyjnych.

Dwa takie miejsca właśnie powstają na Białołęce. W czerwcowym numerze Czasu Białołęki pisaliśmy o przygotowaniach do budowy terenu sportowo – rekreacyjnego przy ul. Długorzecznej. Teren o powierzchni niespełna pół hektara będzie służył głównie mieszkańcom z północno – wschodniej Białołęki. Na początku listopada wykonawca został wprowadzony w teren. Na wykonanie 2 placów zabaw – dla najmłodszych dzieci oraz dla starszych, skateparku, wyposażenia w postaci ławek i koszy firma ma czas do końca stycznia. To dopiero pierwszy etap prac, na który zarezerwowano 600 tys. zł. W kolejnym etapie teren ma być doposażony w inne elementy – boisko trawiaste i piaskowe, siłownie, tor rowerowy.

Przy ul. Kupieckiej, na działce o powierzchni 1818 m2, vis – a vis urzędu powstaje ogrodzony teren sportowo – rekreacyjny, na którym znajdzie się m.in. boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową, plac zabaw m.in. z zestawem linowym i trampolinami, piaskownica oraz siłownia plenerowa i stojaki rowerowe. Teren będzie oświetlony latarniami solarnymi. Inwestycja, realizowana za 680 tys. zł będzie gotowa jeszcze w tym roku.

Najciekawsze artykuły
Zagospodarowania Starych Świdrów – koncepcja gotowa
Odbiór odpadów - nowe zasady
Dzienny Dom Opieki Medycznej rozpoczyna działalność
Wypoczywaj kulturalnie
Nowe zasady programu RODZINA 500+