Komunikaty prasowe

Nowe drogi i udogodnienia dla pieszych i rowerzystów
15 listopada 2017
Utwardzenie dróg gruntowych

Cztery białołęckie ulice zostały wpisane do programu utwardzania dróg. Mieszkańcy ulic Semaforowej i Karnickiej już korzystają z wyasfaltowanych ulic, fragment ulicy Pszenicznej został oddany, trwają jeszcze prace na drugim odcinku. Do końca roku zostanie zrealizowana również ulica Myśliwska. Program zakłada szybką i tańszą formę poprawy jakości dróg, ponieważ budowa nie obejmuje chodników, odwodnienia i oświetlenia.

Inwestycje Zarządu Dróg Miejskich

W ostatnim kwartale tego roku na białołęckich ulicach inwestycje prowadzi również ZDM. Wyremontowane zostały ulice Cieślewskich i Wałuszewska, które zyskały nowy, równy asfalt. Aby poprawić bezpieczeństwo pieszych budowana jest nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Modlińskiej i Kowalczyka. Dodatkowo zbudowany będzie przejazd, który ułatwi prze mieszczanie się rowerzystom. Trwają również prace przy doświetleniu przejścia dla pieszych przy ul. Białołęckiej 269, realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego.

Realizowany jest również inny, ważny projekt z budżetu partycypacyjnego. Wzdłuż ul. Modlińskiej na odcinku 1500 metrów, od ul. Kuklińskiego do ul. Klasyków powstaje nowa ścieżka rowerowa z przejazdem. Remontowana jest również jezdnia serwisowa, chodnik oraz sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z ul. Kołacińską.

Na co jeszcze poczekamy…

Przygotowane do realizacji są 4 ulice: Geometryczna, Zyndrama z Maszkowic, dojazd do ul. Orneckiej i fragment ul. Gladioli. Jednak w ich przypadku będziemy musieli przeprowadzić postępowania egzekucyjne w związku z nie wydaniem części nieruchomości, co chwilowo wstrzymuje działania.

Ulica Głębocka

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał już umowę na realizację przebudowy ulicy Głębockiej. Wykonawca ma 16 miesięcy na budowę drogi z jednym pasem ruchu w każdym kierunku oraz z dodatkowymi pasami w rejonie skrzyżowań. Powstanie również chodnik, ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe. Na ulicy powstaną ronda – na skrzyżowaniu z ul. Berensona i Kątów Grodziskich, przy Podwójnej i Kartograficznej oraz w rejonie ul. Siecznej, Internetowej i Podłużnej. Ulica Lewandów zostanie połączona z ul. Berensona nową drogą, przebiegającą równolegle do ul. Głębockiej. Łączna długość inwestycji to około 2,3 km dróg. Równolegle prowadzona będzie inwestycja MPWiK polegająca na budowie sieci kanalizacji ściekowej w pasie drogowym ul. Głębockiej, oraz prze budowie sieci wodociągowej w ul. Głębockiej i ul. Berensona.

Remonty

W listopadzie został wybudowany chodnik po zachodniej stronie ul. Portowej oraz wyremontowany dalszy odcinek chodnika na ul. Leszczynowej – od szkoły do ul. Modlińskiej. Do końca listopada poprawiona zostanie nawierzchnia ul. Drożdżowej, a najpóźniej do końca roku wykonany zostanie peron przystankowy dla autobusów na ul. Annopol.

Najciekawsze artykuły
Testowo nowe godziny otwarcia urzędu: poniedziałki i czwartki do 19.00!
Białołęka na tory
Kupiecka nie tylko pod znakiem handlu
Lato w Mieście
Karta EKUZ z przedłużonym terminem ważności