Kultura

Białołęka w „Metamorfozach" Nr 10 (35) grudzień 2011)
22 grudnia 2011
Białołęcki konkurs fotograficzny odbył się już po raz 4.

Gdy był organizowany po raz pierwszy nikt nie przypuszczał, że będą jego kolejne edycje. Ta właśnie zakończona, podobnie jak poprzednie, przyciągnęła wielu utalentowanych fotografów z naszej dzielnicy. Można powiedzieć, że konkurs już na stałe wpisał się do dzielnicowego kalendarza wydarzeń. Niektórzy spróbowali swoich sił po raz pierwszy, inni zaś są już weteranami i co roku zaskakują nas swoimi zdjęciami.

Pomysł na nazwę czwartego konkursu został zainspirowany zmianami jakie zachodzą w dzielnicy. Jury, w skład którego wchodzili m.in., członek ZPAF - Michał Browarski oraz artysta fotografik Zygmunt Drużbicki zgodnie podkreślali, że temat zdjęć był wyjątkowo trudny. Nawet doświadczonym fotografom ciężko jest uchwycić na jednym zdjęciu metamorfozę. Niemniej jednak wielu autorom udała się ta sztuka. Dużą niespodzianką okazał się debiut najmłodszych uczestników konkursu. Trójka gimnazjalistów otrzymała wyróżnienia specjalne za swoje zdjęcia.

Podczas uroczystego rozdania nagród autorzy najlepszych prac prezentowali swoje zdjęcia zgromadzonej na sali publiczności. Wszyscy wspólnie obejrzeli również krótki film prezentujący wszystkie metamorfozy Białołęki, jakie napłynęły na konkurs. Po części oficjalnej uczestnicy jeszcze przez długi czas podziwiali zdjęcia składające się na wystawę i dyskutowali z jurorami, co stworzyło miłą atmosferę.

Tym z Państwa, którzy nie mieli okazji oglądać wystawy podpowiadamy, że mogą nadrobić zaległości. Przez całą zimę wystawę „Metamorfozy" będzie można oglądać na lodowisku w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21. Serdecznie zapraszamy.

DN
Najciekawsze artykuły
Nowe zasady programu RODZINA 500+
Nowy most na rzece Długiej otwarty
Nowy ciąg pieszo-rowerowy
Kultura uliczna
W BOK pachnie latem