Edukacja

Wyjątkowa lekcja historii
20 grudnia 2012
Wolność polską trzeba stale pielęgnować i umiejętnie się nią dzielić. I to jest zadanie waszego pokolenia, żeby korzystając z możliwości życia w wolnym, niepodległym, demokratycznym kraju, abyście pamiętali o cudzej wolności i o tych, którzy są tej wolności pozbawieni - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski na spotkaniu z białołęckimi licealistami w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Spotkanie odbyło się 13 grudnia w Areszcie śledczym, w którym Bronisław Komorowski, wraz z innymi działaczami podziemia, przebywał w latach 1981-1982. Prezydent dzielił się z młodzieżą wspomnieniami i anegdotami z tamtego okresu, opowiadał o czasie, kiedy był internowany w więzieniu na Białołęce, o późniejszym pobycie w obozie internowania w Jaworzu, odpowiadał na pytania zadawane przez licealistów, by na koniec przekonywać ich, aby oni również „czuli się ambasadorami polskiej wolności."

W spotkaniu z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim uczestniczyli także lokalni samorządowcy: burmistrz Adam Grzegrzółka i jego zastępca - Piotr Jaworski.

A.W.
Na podstawie materiałów ze strony www.prezydent.pl
Najciekawsze artykuły
Nowi policjanci m.in. dla Zielonej Białołęki
Nowe nazwy ulic na Białołęce
Warszawa chwyta wodę
Rusza składanie wniosków w programie Dobry start
Wakacje z Białołęckim Ośrodkiem Kultury