Edukacja

Wyjątkowa lekcja historii
20 grudnia 2012
Wolność polską trzeba stale pielęgnować i umiejętnie się nią dzielić. I to jest zadanie waszego pokolenia, żeby korzystając z możliwości życia w wolnym, niepodległym, demokratycznym kraju, abyście pamiętali o cudzej wolności i o tych, którzy są tej wolności pozbawieni - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski na spotkaniu z białołęckimi licealistami w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Spotkanie odbyło się 13 grudnia w Areszcie śledczym, w którym Bronisław Komorowski, wraz z innymi działaczami podziemia, przebywał w latach 1981-1982. Prezydent dzielił się z młodzieżą wspomnieniami i anegdotami z tamtego okresu, opowiadał o czasie, kiedy był internowany w więzieniu na Białołęce, o późniejszym pobycie w obozie internowania w Jaworzu, odpowiadał na pytania zadawane przez licealistów, by na koniec przekonywać ich, aby oni również „czuli się ambasadorami polskiej wolności."

W spotkaniu z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim uczestniczyli także lokalni samorządowcy: burmistrz Adam Grzegrzółka i jego zastępca - Piotr Jaworski.

A.W.
Na podstawie materiałów ze strony www.prezydent.pl
Najciekawsze artykuły
Rok ważnych inwestycji na Białołęce
Sprawdź, czy Twoja nieruchomość została przekształcona
Coś się kończy, coś się zaczyna…
Wybieramy najlepszych młodych sportowców Białołęki!
Nowy Rok w Białołęckim Ośrodku Kultury