O Białołęce

Nowi policjanci m.in. dla Zielonej Białołęki
29 lipca 2020
25 dodatkowych etatów dla białołęckiej Policji a w perspektywie nowy rewir dedykowany wschodniej części dzielnicy – to efekt wspólnych wysiłków Policji i białołęckiego samorządu. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców naszej dzielnicy.

26 czerwona mł. Insp. Hubert Białogrodzki, p.o. Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI przekazał Grzegorzowi Kucy, Burmistrzowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy pismo informujące o pozyskaniu od 1 lipca dla białołęckiej Policji 25 nowych etatów. W piśmie czytamy także, że jedenastu policjantów z tej puli będzie zaangażowanych w działania dzielnicowe (nowi dzielnicowi), co pozwoli na utworzenie odrębnego, trzeciego rewiru na Białołęce. Rewir ten ma obejmować wschodnią część dzielnicy. W związku z tym Policja prosi o podjęcie działań, mających na celu pozyskanie miejsca dla Zamiejscowego Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Białołęka.

Mając zapewnienie ze strony Policji, że zapewni funkcjonariuszy do pracy we wschodniej części dzielnicy, podejmujemy intensywne działania, by stworzyć miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli się regularnie spotkać ze swoimi dzielnicowymi.

– Cieszę się, że starania radnych dzielnicy i miasta, poprzednich oraz obecnego zarządu mają szansę na realizację. Chcemy podjąć te działania we współpracy z policją, bo poprawa poczucia bezpieczeństwa mieszkańców niezaprzeczalnie jest ważnym zadaniem. Do poprawy poczucia bezpieczeństwa z pewnością przyczyni się bezpośredni, stały kontakt z dzielnicowymi, szczególnie we wschodniej części naszej dzielnicy, gdzie do tej pory nie było miejsca dedykowanego stołecznej policji –mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

O postępach działań w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

Najciekawsze artykuły
Nowi policjanci m.in. dla Zielonej Białołęki
Nowe nazwy ulic na Białołęce
Warszawa chwyta wodę
Rusza składanie wniosków w programie Dobry start
Wakacje z Białołęckim Ośrodkiem Kultury