O Białołęce

Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
4 maja 2020
Pandemia koronawirusa SARS-COV-2 to nie tylko obostrzenia i straty dla firm, które nie mogą prowadzić działalności, pandemia ma też wpływ na finanse miasta, a zatem także naszej dzielnicy. Władze Warszawy spodziewają się mniejszych wpływów do budżetu, dlatego konieczne będą oszczędności w wydatkach. Cięcia nie będą dotyczyły inwestycji, które są w fazie realizacji. Dokładamy wszelkich starań, aby zaplanowane prace realizować zgodnie z zawartymi umowami. Na dziś firmy wykonujące roboty na naszych inwestycjach starają się dotrzymywać harmonogramów.

I tak, niezagrożone są inwestycje drogowe, rozpoczęte w ubiegłym roku z terminem realizacji przypadającym na pierwsze półrocze bieżącego roku. Dotyczy to ulic: Siecznej (pierwszy etap), Magicznej, ul. Projektowanej 5KD od granicy miasta w kierunku ul. Berensona oraz oświetlenia ulicy Grzymalitów.

Jeśli chodzi o inwestycje oświatowe - trwa budowa szkoły przy ul. Ruskowy Bród, rozbudowa szkoły przy ul. Przytulnej, remont dachu szkoły przy ul. Topolowej, w toku jest konkurs na koncepcję dla szkoły przy ul. Świderskiej. Mamy też zgodę ze strony władz miasta na adaptacje drugiej części przedszkola przy ul. Marywilskiej 65.

- Z dużych inwestycji w zieleń - jesteśmy na ostatniej prostej w negocjacjach z firmą, która wygrała konkurs na koncepcję parku przy ul. Botewa – mówi Zastępca Burmistrza Białołęki Jan Mackiewicz.

- W kwestii rozbudowy szkoły przy ul. Podróżniczej – będziemy zabiegać u władz miasta, by pomimo koniecznych oszczędności, otrzymać zielone światło na tę inwestycję – dodaje Mackiewicz. >p>Ze względu na ograniczenia, mające zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa oraz konieczność czynienia oszczędności w najbliższym czasie wstrzymane zostaną natomiast wydarzenia, imprezy, konferencje, pikniki.

Najciekawsze artykuły
Funkcjonowanie urzędu podczas epidemii
Podatek od nieruchomości - wysyłamy decyzje
Zaświadczenia o użytkowaniu wieczystym
Konsultacje PSE w sprawie kompensacji przyrodniczej w zamian z a usuwane drzewa
Inwestujemy w oświatę