O Białołęce

Dzielimy się doświadczeniem z Kijowem
30 grudnia 2019
Od 9 do 12 grudnia w Warszawie gościła delegacja Urzędu Miasta Kijowa. Byli to dyrektorzy departamentów związanych z komunikacją i promocją oraz przedstawiciele Rady Społecznej Miasta Kijowa związani m.in. z polityką komunalną. Podczas wizyty studyjnej w Warszawie odwiedzili Centrum Komunikacji Społecznej, Biuro Marketingu Miasta oraz dzielnicę Białołękę.

Najbardziej zainteresowani byli naszymi doświadczeniami i rozwiązaniami jakie wprowadziliśmy w zakresie komunikacji społecznej, promocji miasta, kanałów informacyjnych wykorzystywanych w codziennych kontaktach z mieszkańcami, współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz polityki komunalnej. Wiele pytań dotyczyło też struktury organizacyjnej m.st. Warszawy oraz sposobu wybierania organów zarządczych i wykonawczych.

Dużo opowiadaliśmy o budżecie obywatelskim, konsultacjach społecznych, inicjatywie lokalnej, programie współpracy z organizacjami pozarządowymi. Na Białołęce urzędnicy z Kijowa szczególnie dopytywali o praktyczne rozwiązania oraz realizację poszczególnych form komunikacji z mieszkańcami. Dowiedzieli się od nas w jaki sposób promujemy budżet obywatelski i konsultacje społeczne, jak tworzymy Czas Białołęki, w jaki sposób realizujemy poszczególne etapy budżetu obywatelskiego czy konsultacje społeczne, a nawet jakie usługi oferujemy mieszkańcom w urzędzie dzielnicy.

To już kolejna grupa z Ukrainy, która odwiedziła Białołękę, żeby poznać nasze sposoby na budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Sądząc po ich zainteresowaniu są to bardzo owocne spotkania.

Najciekawsze artykuły
Rozliczaj PIT w Warszawie
Poznaliśmy Najlepszych Młodych Sportowców Białołęki!
Gospodarowanie odpadami – nowe stawki i nowe deklaracje
Zbliża się wiosna, a wraz z nią nowości sportowe na Białołęce
Warszawski Zintegrowany Model Wsparcia Środowiskowego Osób Dorosłych z Niepełnosprawnością Intelektualną