O Białołęce

Dzielimy się doświadczeniem z Kijowem
30 grudnia 2019
Od 9 do 12 grudnia w Warszawie gościła delegacja Urzędu Miasta Kijowa. Byli to dyrektorzy departamentów związanych z komunikacją i promocją oraz przedstawiciele Rady Społecznej Miasta Kijowa związani m.in. z polityką komunalną. Podczas wizyty studyjnej w Warszawie odwiedzili Centrum Komunikacji Społecznej, Biuro Marketingu Miasta oraz dzielnicę Białołękę.

Najbardziej zainteresowani byli naszymi doświadczeniami i rozwiązaniami jakie wprowadziliśmy w zakresie komunikacji społecznej, promocji miasta, kanałów informacyjnych wykorzystywanych w codziennych kontaktach z mieszkańcami, współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz polityki komunalnej. Wiele pytań dotyczyło też struktury organizacyjnej m.st. Warszawy oraz sposobu wybierania organów zarządczych i wykonawczych.

Dużo opowiadaliśmy o budżecie obywatelskim, konsultacjach społecznych, inicjatywie lokalnej, programie współpracy z organizacjami pozarządowymi. Na Białołęce urzędnicy z Kijowa szczególnie dopytywali o praktyczne rozwiązania oraz realizację poszczególnych form komunikacji z mieszkańcami. Dowiedzieli się od nas w jaki sposób promujemy budżet obywatelski i konsultacje społeczne, jak tworzymy Czas Białołęki, w jaki sposób realizujemy poszczególne etapy budżetu obywatelskiego czy konsultacje społeczne, a nawet jakie usługi oferujemy mieszkańcom w urzędzie dzielnicy.

To już kolejna grupa z Ukrainy, która odwiedziła Białołękę, żeby poznać nasze sposoby na budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Sądząc po ich zainteresowaniu są to bardzo owocne spotkania.

Najciekawsze artykuły
Deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami złożysz zdalnie
Będą nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
#Niezostawiamczytelnika
Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
Warszawa wspiera przedsiębiorców