O Białołęce

Boiska sportowe pod dachem
23 października 2019
Dwa boiska szkolne na Białołęce wkrótce zyskają zadaszenie. 3 października, została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę pneumatycznego przykrycia obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 344 przy ul. Erazma z Zakroczymia, a 4 października na boisko przy Szkole Podstawowej nr 356 przy ul. Głębockiej.

Balon przy ul. Erazma z Zakroczymia o wymiarach 74,5 m x 35,9 m przykryje kompleks sportowy, obejmujący boisko piłkarskie oraz bieżnię usytuowaną wokół niego. Wykonawcą prac jest firma Interhall Sp. z o.o. Natomiast zadaszenie boiska przy ul. Głębockiej o wymiarach 63x41 m firma Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. – W ramach programu Warszawa dla aktywnych prezydent Rafał Trzaskowski uruchomił bardzo ważny projekt zadaszania boisk, przede wszystkim Orlików i Syrenek. Program jednak ewoluował i obecnie wchodzi również w inne obszary, jak zadaszanie boisk przyszkolnych, co mnie bardzo cieszy – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy i dodaje – Jeszcze w tym roku zadaszymy pierwsze trzy Orliki, a w przyszłym kolejny. Spełniamy obietnice. – Cieszę się, że dzięki zadaszeniu szkolnych boisk uczniowie będą mogli grać w piłkę i uprawiać sport przez cały rok, a nie tylko, gdy jest ciepła i słoneczna pogoda. Zajęcia będą odbywały się w komfortowych warunkach, bo hala będzie podgrzewana – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz dzielnicy Białołęka.

Obie hale pneumatyczne będą wykonane w technologii bezlinkowej i będą się składały z systemu podwójnej membrany. Pomiędzy dwie warstwy wytrzymałych materiałów wdmuchiwane będzie ciepłe powietrze, generowane przez system grzewczo-nadmuchowy. Powłoki będą przytwierdzone do podłoża systemem kotew. Obie hale mają być gotowe do końca 2019 roku. W kolejnych latach zadaszenie będzie rozkładane na przełomie października i listopada, a demontowane na przełomie marca i kwietnia. Koszt pneumatycznego przykrycia obu boisk wynosi 2,33 mln zł.

Zadaszamy Orliki

A jeszcze w tym roku na Białołęce zadaszenie pneumatyczne zyska wyremontowany w 2018 roku Orlik przy ul. Krzyżówki. Natomiast od grudnia 2017 roku, w sezonie jesienno-zimowym, z pneumatycznego zadaszenia korzystają użytkownicy boiska Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21.

Najciekawsze artykuły
Deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami złożysz zdalnie
Będą nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
#Niezostawiamczytelnika
Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
Warszawa wspiera przedsiębiorców