O Białołęce

Wnioskujemy o zmianę tras autobusowych
26 września 2019
W związku ze zmianą linii autobusowych w rejonie Wschodniej Białołęki oraz skargami mieszkańców, szczególnie rodziców uczniów szkół podstawowych Zarząd Dzielnicy zwrócił się do ZTM o ponowne przeanalizowanie sytuacji i wprowadzenie korekt. Proponowane zmiany:
  1. Autobus 256 ( według propozycji mający kursować z pętli Zaułek do metra Trocka i dalej do PKP Zacisze Wilno) powinien zostać wydłużony do pętli na Chudoby z podjazdem kieszeniowym na pętlę Zaułek. Dzięki temu Augustów zyskuje połączenie do metra, a dzieci z rejonu osiedla Augustów - dojazd do SP112. Dziś dzieci z tego rejonu, mimo stosunkowo niedużej odległości do szkoły, muszą jechać dwoma autobusami, których rozkłady nie są zsynchronizowane.
  2. W momencie spełnienia postulatu z punktu nr 1 - linia 334 (234) powinna wrócić na starą trasę, ponieważ była dobrym połączeniem Kobiałki i Brzezin z tramwajem na Annopolu, ponadto dowoziła dzieci z północy Brzezin oraz ulic Ostródzkiej/Mochtyńskiej do SP368. Zyskaliby też mieszkańcy północnej części Zielonej Białołęki, bo po ostatnich zmianach stracili jedną linię.
  3. Korekta trasy linii 204 na kurs przez Jesiennych Liści /Współczesną /Ostródzką /Juranda ze Spychowa i dalej na dotychczasowej trasie. Obecnie jadąc na północ, ulicą Skarbka z Gór, autobus powiela trasy autobusów całodziennych. W momencie kiedy zostałby skierowany na zaproponowaną przez nas trasę, obsłużyłby relację Płd. Brzeziny - SP231.
  4. Dostosowanie rozkładów jazdy do planu lekcji. Powyższe linie autobusowe są liniami lokalnymi dedykowane uczniom i powinny być dostosowane do ich potrzeb.
  5. Północna część Zielonej Białołęki powinna mieć linię przyspieszoną do metra, ponieważ jest to rejon najszybciej rozwijający się pod względem inwestycji deweloperskich. Obecnie ten rejon dzielnicy nie ma żadnego szybkiego połączenia z węzłami przesiadkowymi i należy go uzupełnić.
Najciekawsze artykuły
Deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami złożysz zdalnie
Będą nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
#Niezostawiamczytelnika
Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
Warszawa wspiera przedsiębiorców