O Białołęce

Kultura na wiosnę w BOK
15 marca 2019
Białołęcki Ośrodek Kultury przygotował wiosenną, kulturalną petardę, która zaspokoi nawet najbardziej wysmakowane gusta. Będzie zagadkowo, teatralnie i filmowo, a wisienką na torcie będą dwa doskonałe koncerty: 30 marca na scenie Głębocka 66 Sławek Uniatowski zaprezentuje materiał ze swojej autorskiej płyty Metamorphosis, a 13 kwietnia na scenie van Gogha 1 w ramach Białołęckich Wieczorów Jazzowych z najnowszym projektem muzycznym Grooveoberek zagra mistrz Krzesimir Dębski i MAP.

Kino dla małych miłośników zagadek

Wielbiciele prozy Martina Widmarka z pewnością nie mogą się już doczekać ekranizacji Biura detektywistycznego Lassego i Mai, na które Kino na BOKU zaprasza już od 15 marca. Tuż przed rozpoczęciem konkursu w szkole w Valleby znika główna nagroda: starożytna księga Hammarabi – cenna z powodu spisanych w niej zasad rozwiązywania sporów. W tych wyjątkowych okolicznościach poznaje się dwójka bohaterów: przebojowa Maja i nieśmiały Lasse. Daje to początek serii zaskakujących wydarzeń. Czy tej dwójce odmiennych charakterów uda się dogadać i rozwiązać zagadkę zniknięcia księgi?

Miesiąc marzec w kalendarium wydarzeń Ośrodka zakończy fantastyczny i długo wyczekiwany przez najmłodszych fim Lego® Przygoda2, który będzie wyświetlony w ramach Kinoporanków 24 marca o godz. 11:00. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO® niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO®, Emmet, Lucy, Batman wraz z przyjaciółmi wyruszą w podróż do odległych, nieodkrytych światów, w tym do dziwacznej galaktyki, w której wszystko jest musicalem. Kino na BOKU nie zapomina o widzach dorosłych, zapraszając na projekcję najnowszego filmu Całe szczęście w reż. Tomasza Koneckiego z doborową obsadą. Film będzie grany do 20 marca. Pełna uroku i pozytywnej energii historia o miłości, która rodzi się w nieprzewidzianych okolicznościach. Czy uda się zbudować szczęście mężczyźnie onieśmielonemu urokiem przebojowej gwiazdy fitness?

XX Festiwal Teatrów Niezależnych Garderoba

Marzec w Białołęckim Ośrodku Kultury będzie przebiegał pod znakiem teatru. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Festiwalu, to będzie wielkie święto dla miłośników teatru, podczas którego spotkają się najlepsze zespoły z całego kraju, konkurując o Grand Prix. W jury zasiądą: Roma Gąsiorowska (aktorka teatralna i telewizyjna), prof. dr hab. Jacek Kopciński (redaktor naczelny miesięcznika Teatr), Janusz Opryński (reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Provisorium) oraz przedstawiciel Białołęckiego Zagłębia Teatralnego – Filip Pietkiewicz-Bednarek. Dodatkowym atutem będą doskonałe spektakle towarzyszące – pokaz mistrzowski Dziady –Noc Druga Teatru Wierszalin, pokaz specjalny Ghost Dance Teatru Brama, oraz spektakl towarzyszący Zespołu Teatru 13 Bóg mordu. W program Festiwalu, po pokazie mistrzowskim odbędą się również dwa spotkania i dyskusje z twórcami. Tegoroczna Garderoba odbędzie się w dniach 21-23 marca, na scenach przy ul. van Gogha 1 i Głębockiej 66. Bilety na poszczególne wydarzenia są w cenach: 10 – 40 zł (karnet: 60 zł). Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA, to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń artystycznych Białołęckiego Ośrodka Kultury. Pierwsza edycja Festiwalu, znanego wcześniej jako Garderoba Białołęki, została zorganizowana w 1999 r. Od tego czasu Festiwal przeszedł długą drogę zyskując rangę ogólnopolskiego wydarzenia.

Najciekawsze artykuły
Nowe zasady programu RODZINA 500+
Nowy most na rzece Długiej otwarty
Nowy ciąg pieszo-rowerowy
Kultura uliczna
W BOK pachnie latem