O Białołęce

Nowy teren rekreacyjny
15 marca 2019
Tuż przed nadejściem wiosny udało się zakończyć pierwszy etap budowy nowego terenu rekreacyjno-sportowego przy ul. Długorzecznej na Kobiałce. Powstał on z inicjatywy obecnej radnej Warszawy Agnieszki Borowskiej. Zanim jeszcze pojawiły się pierwsze zabawki, mieszkańcy zgodnie zdecydowali, że będzie on nosił nazwę Park Syrenki. I jak na Syrenkę przystało półkobieta półryba gra tu pierwsze skrzypce. Przy wejściu do parku na małych i tych większych użytkowników czeka tablica monidło właśnie z Syrenką. To świetna okazja do fotografowania się z rodziną i przyjaciółmi.

W pierwszym etapie, który kosztował 750 tys. złotych, powstały dwa place zabaw – dla maluchów i dla starszaków oraz skatepark dla młodzieży. Plac zabaw dla młodszych dzieci jest ogrodzony. Białołęckie pociechy mogą tam szaleć na bujakach w kształcie łabędzi oraz zebr, lepić babki albo budować zamki w piaskownicy. Dostępny jest też panel zabawowy z akcesoriami takimi jak: megafon, kwiatek, kształty owoców, lada sklepowa, blat – stoliczek oraz ruchomy labirynt. Małych podróżników ucieszy też zabawka stateczek, w której mogą odbywać podróże marzeń. Starsze dzieci też nie będą się nudzić. Na drugim placu zabaw mogą korzystać z dwóch rodzajów huśtawek, w tym bocianiego gniazda, zjeżdżalni rurowej z wieżą i hamakiem, deski surfera, linarium w kształcie piramidy z panelami wspinaczkowymi i siedziskami oraz trampolin do skakania. Pod wszystkimi zabawkami ułożona jest bezpieczna nawierzchnia, które zamortyzuje ewentualne upadki. Młodzież natomiast może ćwiczyć ewolucje na hulajnogach, deskorolkach i BMX-ach na skateparku. W Parku Syrenki ustawione zostały funbox z grindboxem i z poręczą, quarter pipe oraz bank ramp. Nawierzchnia skateparku jest betonowa, a urządzenia są wykonane z materiałów odpornych na warunki pogodowe. Dla rodziców i opiekunów, którzy wybiorą się na spacer z dziećmi, ustawiona została altanka, w której można usiąść i nakarmić oraz przewinąć niemowlę. Przy Długorzecznej są też ławeczki, stoliki i kosze na śmieci.

W kolejnym etapie zaplanowano wybudowanie boiska wielofunkcyjnego, boiska do piłki plażowej oraz toru rowerowego. Ich realizacja jest jednak uzależniona od pozyskania dodatkowych środków.

Zapraszamy do relaksu na świeżym powietrzu i odwiedzenia parku.

Najciekawsze artykuły
Kolejne dęby zamiast wycinki – zostały przesadzone
Jest koncepcja Parku Żerańskiego
Robi się…
Zdecydujmy o komunikacji
Wiosenne atrakcje kulturalne w BOKu