O Białołęce

Piknik międzypokoleniowy „U Ćwiklińskiej i Ordonówny”
17 września 2018
23 września w Parku Henrykowskim w godzinach 11:00-18:00 odbędzie się impreza międzypokoleniowa organizowana w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości i Warszawskich Dni Seniora.

Tego dnia przeniesiemy się razem z Państwem do dwudziestolecia międzywojennego. Na piknikowej scenie w Parku Henrykowskim na warszawskiej Białołęce zaprezentują się zespoły wokalne oraz taneczne, które zrzeszają seniorów nie tylko z Białołęki, ale także z całej Warszawy. Utwory z poprzedniej epoki oraz tańce ludowe przeniosą wszystkich zebranych w atmosferę minionych lat. Jednym z zespołów będzie legendarna Kapela z Targówka. Na koniec Pikniku czeka nas 2-godzinna Potańcówka międzypokoleniowa \&na dechach\& w niezapomnianym klimacie.

Piknik organizowany jest w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, w związku z czym Park Henrykowski zamieni się tego dnia w obóz wojskowy z początku XX wieku. Rekonstruktorzy historii opowiedzą o tradycji Wojska Polskiego z lat 1918- 1939, a koło gospodyń wiejskich poprowadzi warsztaty rękodzieła. Wydarzenie uatrakcyjnią pokazy kawalerii i tańców historycznych oraz pokaz mody. Będzie okazja do obejrzenia filmu w naszym kinie historycznym czy też sprawdzenia swojego szczęścia w kasynie oficerskim. Również dzieci będą mogły przenieść się do świata zabawy z początku XX wieku za sprawą specjalnie zorganizowanego ogródka jordanowskiego.

Podczas imprezy będzie okazja do rozmowy z radnymi Białołęckiej Rady Seniorów, którzy opowiedzą o swojej pracy społecznej na rzecz osób starszych w dzielnicy, a także o możliwości ubiegania się o mandat w wyborach do Rady, które będą miały miejsce już pod koniec tego roku. Piknik to też dobra sposobność do bliższego poznania prowadzonej przez m.st. Warszawa polityki senioralnej. Swoją ofertę zaprezentuje Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, a także białołęcki Ośrodek Pomocy Społecznej. W specjalnym namiocie będzie można porozmawiać z pracownikiem socjalnym i zapytać o dostępne formy pomocy. Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym przez „Czas Białołęki” oraz „Głos Seniora” – biuletyny, które będzie można bezpłatnie otrzymać podczas Pikniku.

Inicjatorem Pikniku jest Białołęcka Rada Seniorów. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Dzielnicy Białołęka: www.bialoleka.waw.pl, a także na oficjalnym profilu na Facebook’u Dzielnicy Białołęka oraz Głosu Seniora.

Najciekawsze artykuły
Dwa nowe tereny rekreacyjne– Długorzeczna i Kupiecka
Ostatnie projekty z budżetu partycypacyjnego na finiszu
Otwieramy sezon na łyżwy i na futbol pod dachem
Zostań radnym w Białołęckiej Radzie Seniorów
BOK na jesień