O Białołęce

Remontów ciąg dalszy
11 maja 2018
ul. Liczydło

Dzielnica ogłosiła przetarg na budowę odcinka ulicy Liczydło od ulicy Ekspresowej do zjazdu do szkoły. Obecnie nawierzchnia ulicy zbudowana jest z trylinki. Po remoncie ma zostać pokryta kostką betonową. Oprócz zmiany rodzaju nawierzchni zbudowany zostanie jednostronny chodnik. Planowana jest także przebudowa sieci gazowej, oświetleniowej, elektrycznej oraz teletechnicznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem firma realizująca inwestycję powinna zakończyć prace do 16 listopada 2018 r.

ul. Brzezińska

Pod koniec kwietnia Dzielnica ogłosiła przetarg na budowę ulicy Brzezińskiej. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Mehoffera do ul. Szamotulskiej. Ulica zyska nową nawierzchnię z kostki betonowej oraz jednostronny chodnik ze zjazdami na posesje. Dodatkowo przebudowana zostanie sieć oświetleniowa oraz elektroenergetyczna. Zanim jednak dzielnica przystąpi do budowy drogi, na Brzezińskiej Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybuduje sieć wodociągową. Planowo wszystkie prace na tej ulicy mają zakończyć się do 30 listopada br.

ul. Chudoby

W ostatnich dniach kwietnia ogłoszony został przetarg na remont ul. Chudoby. Zakres robót obejmuje budowę jezdni asfaltowej na odcinku ok. 370 m, od ul. Zdziarskiej w kierunku ul. Berensona wraz z jednostronnym chodnikiem, odwodnieniem, oświetleniem i pętlą autobusową. Prace budowlane mają być sfinalizowane do końca 2018 roku.

Remont oświetlenia

Na dwóch tarchomińskich ulicach – Śreniawitów i Nagodziców będą demontowane stare latarnie oświetleniowe z oprawami rtęciowymi i montowane nowe z oprawami typu LED. Na ulicy Śreniawitów prace obejmą 26 latarni na długości ok 463 m, zaś na Nagodziców 11 latarni na ok. 180 m. O utrudnieniach w związku z remontami będziemy Państwa informować na stronie www.bialoleka.waw.pl.

Najciekawsze artykuły
Testowo nowe godziny otwarcia urzędu: poniedziałki i czwartki do 19.00!
Białołęka na tory
Kupiecka nie tylko pod znakiem handlu
Lato w Mieście
Karta EKUZ z przedłużonym terminem ważności