O Białołęce

Szpital i przychodnia przy Przykoszarowej
20 lipca 2017
Na terenie dawnych koszar przy skrzyżowaniu ulic Przykoszarowej i Białołęckiej powstaje pierwsza na Białołęce wielospecjalistyczna przychodnia ze szpitalem chirurgii jednego dnia. Zostało wydane pozwolenie na budowę. W tej chwili trwają uzgodnienia harmonogramów i realizacji. Ogłoszono również postępowanie przetargowe na wybór inspektorów budowlanych i jest przygotowywany przetarg na wybór generalnego wykonawcy. Pieniądze na inwestycje są zaplanowane do 2019 roku, ale są szanse, że uda się ją zrealizować jeszcze w 2018 roku.

Na parterze budynku zaplanowano przychodnię, gabinety specjalistyczne, tomograf komputerowy i rentgen. Na piętrze znajdą się sale operacyjne – łącznie na 25 łóżek: 15 stacjonarnych i 10 okołoporodowych.

Specjaliści, którzy mają przyjmować w przychodni to m.in. okulista, laryngolog, ginekolog, urolog, dermatolog, ortopeda, stomatolog, chirurg naczyniowy, którzy będą wykonywać m.in. zabiegi kolonoskopii, gastroskopii, operacje przepukliny, żylaków kończyn dolnych, artroskopię stawów kolanowych, usuwanie zmian skórnych. Ostateczny skład specjalistów będzie zależał od zapotrzebowania i od kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Najciekawsze artykuły
Przedszkole przejęte od POLFY – jak nowe
Nie zwalniamy tempa przy budowie dróg
Walka ze smogiem
Z Serca Darami – czyli pomagamy tym, że śpiewamy
W Białołęckim Ośrodku Kultury