Polecane artykuły

Czerwiec w Białołęckim Ośrodku Kultury
18 czerwca 2020
W nietypowym czasie ostatnich miesięcy, Białołęcki Ośrodek Kultury przeniósł się do sieci. Mimo wyjątkowej formy, równie prężnie co zwykle realizuje działania kulturalne i edukacyjne.

Zagłębie robi film!

Na początek – doskonała wiadomość: projekt ART FICTION - Białołęckie Zagłębie Teatralne robi film otrzymał dofinansowanie z Funduszu Animacji Kultury dla dzielnicowych domów kultury w ramach zadania trzeciego, skupiającego się na rozwoju kompetencji artystycznych zespołów ruchu amatorskiego poprzez działania twórcze. Ideą projektu Zagłębia jest zrealizowanie i wyprodukowanie krótkich form video, które będą alternatywą dla tradycyjnych form teatralnych realizowanych do tej pory przez Białołęckie Zagłębie Teatralne. Powyższe formy mają przybrać charakter nowel lub etiud filmowych będących próbą znalezienia nowego języka artystycznego. Fundusz Animacji Kultury został utworzony w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. W tegorocznej edycji zgłoszono 40 projektów, dofinansowanie otrzymało 21 z nich.

Love las. Bajka ekologiczna

W 2017 roku, w ramach programu obchodów 20. urodzin Białołęckiego Ośrodka Kultury, pracownicy przygotowali dla swoich widzów familijny spektakl teatralny - bajkę ekologiczną. Była to okazja, by zobaczyć załogę BOK w zaskakujących, aktorskich kreacjach. Dla wszystkich fanów Love las mamy dobrą wiadomość - przedstawienie powróciło, choć w zupełnie nowej odsłonie. Ośrodek przygotował słuchowisko, w którym ponownie zaprezentowali się pracownicy instytucji. W rolach głównych usłyszymy m.in. Dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury, Karolinę Adelt-Paprocką (wcielającą się w rolę Wiedźmy Zenobii Sobótki) oraz Zastępcę Dyrektora BOK, Michała Milika (w roli Inżyniera Wspornika). Tekst sztuki napisał Piotr Rowicki, znany dramatopisarz, współpracujący z wieloma teatrami w Polsce. Nad inscenizacją czuwała Aneta Muczyń, która wyreżyserowała wiele spektakli z repertuaru Białołęckiego Zagłębia Teatralnego. Realizatorzy zapowiadają dużą dawkę humoru, zaskakujące puenty i fantastyczną zabawę dla całej rodziny.

RównoWaga, Kwadrans z… – czyli działania online

Przez cały czas na kanale YouTube Białołęckiego Ośrodka Kultury pojawiają się nowe propozycje z różnych dziedzin sztuki. W ramach cyklu Kwadrans z… instruktorzy przeprowadzili m.in. warsztat z malowania akwarelą, haftu, ceramiki, spektakl teatru kamishibai, a nawet tutorial z produkcji muzyki, prowadzony przez DJ-a! Można tam odnaleźć również odcinki Kameralnych Warsztatów Rodzinnych Czytamisie oraz RównoWagi – nowego projektu BOK. Jest to cykl o zdrowym stylu życia połączony z treningami (prowadzonymi przez trenera Piotra Końko), dzięki którym można zadbać o sprawność fizyczną, kondycję psychiczną, harmonię i równowagę pomiędzy ciałem a duchem. Utrzymanie prawidłowej pozycji ciała, kontrolowanie oddechu, wzmocnienie mięśni brzucha i grzbietu i ich wpływ na nasze samopoczucie – to tylko niektóre z zagadnień, które pojawiają się w poszczególnych odcinkach. Archiwalne odcinki cyklów RównoWaga, Czytamisie oraz Kwadrans z.. można znaleźć na kanale YouTube Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Program pilotażowy zajęć online

W sezonie artystycznym 2019/2020 w BOK uruchomionych zostało kilkadziesiąt różnych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chcąc wspierać twórczość i rozwijać pasje mimo bariery odległości, BOK postanowił wystartować z programem pilotażowym zajęć online. We współpracy z wykwalifikowanymi instruktorami, Ośrodek przygotował sześć propozycji sekcji, które są prowadzone w sieci. Wśród nich: LOGOPEDIA NA WESOŁO, MAŁA AKADEMIA SZTUKI (wychodząc naprzeciw potrzebom młodych artystów, BOK dowozi do nich materiały plastyczne, a chętnym użycza także sztalug), PIANINO, STUDIO PIOSENKI, STUDIO WOKALNE i TANIEC TOWARZYSKI. Opis zajęć wraz z cennikiem i formą zapisów można znaleźć na stronie internetowej: www.bok.waw.pl.

Najciekawsze artykuły
Nowi policjanci m.in. dla Zielonej Białołęki
Nowe nazwy ulic na Białołęce
Warszawa chwyta wodę
Rusza składanie wniosków w programie Dobry start
Wakacje z Białołęckim Ośrodkiem Kultury