Polecane artykuły

SegregujNa5 z wyszukiwarką
18 listopada 2019
Wystartowała wyszukiwarka SegregujNa5! Teraz warszawiacy mogą szybko i wygodnie sprawdzić, do którego kosza wyrzucić produkowane przez siebie odpady.

Gdzie wyrzucić karton po soku? Do którego kosza powinny trafić resztki z kurczaka? Czy trzeba myć słoik przed wyrzuceniem go do szkła? Na te i wiele innych pytań mieszkańcy znajdą odpowiedź na stronie segregujna5. um.warszawa.pl. Wyszukiwarka zawiera ponad 400 rekordów oraz będzie na bieżąco uzupełniana o nowe produkty, które zgłoszą użytkownicy. Przedstawione są też tam podstawowe zasady selektywnej zbiórki odpadów- np. Nie myjemy opakowań, słoików i innych odpadów, jak i Segregujemy tylko czysty papier, brudny trafia do zmieszanych. Mieszkańcy mogą również sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie.

Od blisko roku stolica prowadzi kampanię informacyjną w mediach społecznościowych na temat nowych zasad segregacji, pod hasztagami RadyNaOdpady oraz SegregujNa5. Inicjatywa spotkała się z dużym odzewem warszawiaków – przesłali oni wiele pytań, komentarzy i sugestii związanych z troską o środowisko i ideą less waste. Teraz miasto rozpoczęło trzecią odsłonę kampanii o selektywnej zbiórce odpadów. Warszawiacy mogą spotkać się ze wskazówkami, takimi jak Blistry po lekach wyrzuć do zmieszanych czy Skórkę od banana wyrzuć do BIO. I inne resztki po owocach też. Nośniki odsyłają na adres www.czysta.um.warszawa.pl oraz Warszawa 19115, gdzie znajduje się wyszukiwarka SegregujNa5.

W tym roku w Warszawie były stopniowo wprowadzane nowe, bardziej wymagające zasady segregacji odpadów. Akcja edukacyjna ma ułatwić mieszkańcom wprowadzenie ekologicznych nawyków do swojego życia, ponieważ z odpadów zmieszanych można odzyskać tylko ok. 10 proc. surowców. Z kolei z posegregowanego szkła możliwe jest odzyskanie 95 proc. surowca, z papieru 80 proc., a z plastiku 60 proc.

Najciekawsze artykuły
Rok ważnych inwestycji na Białołęce
Sprawdź, czy Twoja nieruchomość została przekształcona
Coś się kończy, coś się zaczyna…
Wybieramy najlepszych młodych sportowców Białołęki!
Nowy Rok w Białołęckim Ośrodku Kultury