Polecane artykuły

Listopad i grudzień w Białołęckim Ośrodku Kultury
18 listopada 2019
Koncert Macieja Maleńczuka, filmowe hity w Kinie na Boku oraz cykliczne wydarzenia dla dzieci – to tylko kilka z propozycji, które można znaleźć w listopadowym repertuarze Białołęckiego Ośrodka Kultury. Co jeszcze można znaleźć w ofercie?

W Kinie na BOKu podczas listopadowego Seansu Filmowego dla Rodziców, widzowie obejrzą najnowszy film Agnieszki Holland Obywatel Jones. To opowieść o młodym dziennikarzu (w tej roli James Norton), który zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem i stopniowo odkrywa prawdę o stalinowskim reżimie. Podczas filmu, w ramach projektu Wychodzę z rodzicami, BOK zapewnia opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 1. Seans filmowy dla rodziców: Obywatel Jones(16+), 14 listopada, godz. 18.00, ul. van Gogha 1, bilety w cenie 10 zł.

W listopadowe niedzielne poranki dzieci wcale nie muszą się nudzić. 17 listopada w Kinie na BOKu odbędzie się seans filmu Pokemon.Detektyw Pikachu. Cała historia rozpoczyna się w momencie, gdy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego — detektyw Pikachu. To przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę. Przeżywają jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę. Wspólnie poszukują poszlak i przemierzają rozświetlone neonami ulice Ryme City, nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie. Spotykają na swojej drodze różne Pokémony i odkrywają wstrząsający spisek, który może położyć kres tej harmonijnej koegzystencji i zagrozić całemu światu Pokémonów. Poranki filmowe: Pokemon. Detektyw Pikachu (7+), 17 listopada, godz. 11.00, ul. van Gogha 1, bilety w cenie 10 zł.

Jesienią Białołęcki Ośrodek Kultury przygotował również propozycję dla fanów teatru. Bóg Mordu to jeden z najgłośniejszych utworów Yasminy Rezy, wystawiany w wielu polskich i zagranicznych teatrach. Opisywany jest jako wiwisekcja życia społeczno-rodzinnego, ukazanego jako efektowna, ale pusta w środku wydmuszka. Po szkolnym incydencie, w którym jeden chłopiec wybił drugiemu dwa przednie zęby, ich rodzice spotykają się, aby sporządzić oświadczenie dla agencji ubezpieczeniowej. Dwa spokojne małżeństwa, dużo kurtuazji i konwenansów – czy może wydarzyć się coś złego? Stopniowo grzeczność zaczyna ustępować miejsca nerwom, frustracji i… rękoczynom. W listopadzie publiczność obejrzy spektakl w Białołęckim Ośrodku Kultury, w wykonaniu Zespołu Teatru 13. Bóg Mordu, 23 i 24 listopada, godz. 18.00, ul. van Gogha 1 (16+), bilety w cenie 10 zł.

W ofercie Ośrodka nie zabraknie oczywiście znanych białołęczanom cyklicznych wydarzeń dla dzieci takich jak Czytamisie – Świat Zmysłów. Na warsztatach można będzie poznać zmysł, dzięki któremu odbieramy ponad 80% informacji o otaczającym nas świecie. Oczywiście chodzi o wzrok.W czasie zabaw ćwiczone będą oczy. Będzie można sprawdzić, czego można dowiedzieć się o świecie, dzięki temu zmysłowi, oraz doświadczyć, jakby to było nic nie widzieć. A na koniec będzie można odkryć, jak świat wygląda przez różowe, niebieskie czy żółte okulary! Spotkania odbywają się w sali teatralnej przy ul. van Gogha 1, raz w miesiącu w wybraną sobotę dla dwóch grup wiekowych (10 rodziców i ich dzieci w każdej). Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 1. Kameralne Warsztaty Rodzinne Sobota, 23 listopada godz. 9.00-10.00 (3-4 l.), 10.30-11.30 (5-6 l.), ul. van Gogha 1, Wstęp wolny (obowiązują zapisy).

W tym roku Mikołajki będzie można spędzić w rodzinnej i teatralnej atmosferze. W pierwszą sobotę i niedzielę grudnia, zaprezentuje się Teatr Baj ze spektaklem Zima w Dolinie Muminków (ul. van Gogha 1). Mikołajkowy weekend to również kolejna odsłona cyklu Bajkopodróże. W niedzielę na scenie przy ul. Głębockiej 66 widzowie obejrzą spektakl Magiczny Medalion, inspirowany opowiadaniem żydowskiego pisarza Isaaca Bashevisa Singera. SCENA MAŁEGO WIDZA Z TEATREM BAJ (5+) Zima w Dolinie Muminków Sobota 7 grudnia godz. 11.00, ul. van Gogha 1; Niedziela 8 grudnia godz. 11.00, ul. van Gogha 1; Bilety: 25 zł BAJKOPODRÓŻE. TWÓRCZE CZYTANKI (4+) Spektakl teatralny Magiczny Medalion Grupy Zaplecze, Niedziela 8 grudnia, godz. 11.00, ul. Głębocka 66. Wstęp wolny (obowiązuje rezerwacja miejsc od 23 listopada 2019 r.) Więcej informacji o wydarzeniach w Białołęckim Ośrodku Kultury, można znaleźć na stronie internetowej www.bok.waw.pl oraz kanale na FB.

Najciekawsze artykuły
Rok ważnych inwestycji na Białołęce
Sprawdź, czy Twoja nieruchomość została przekształcona
Coś się kończy, coś się zaczyna…
Wybieramy najlepszych młodych sportowców Białołęki!
Nowy Rok w Białołęckim Ośrodku Kultury