Polecane artykuły

Nowy most na rzece Długiej otwarty
3 lipca 2019
11 czerwca o godz. 10.45 pierwsze samochody pojechały nową przeprawą w ciągu ul. Zdziarskiej na rzece Długiej. Most powstał w ramach inwestycji Modernizacja ul. Zdziarskiej.

Oprócz przeprawy, która zastąpi zniszczony most, powstało półturbinowe rondo łączące ulice Zdziarską i Kąty Grodziskie. Dzięki tej inwestycji autobusy komunikacji miejskiej będą mogły skręcać z ul. Kąty Grodziskie w ul. Zdziarską. Wcześniejszy układ drogowy uniemożliwiał taką relację dla pojazdów ZTM.

– To bardzo ważna inwestycja dla Zielonej Białołęki, która nie tylko poprawi komunikację we wschodniej części dzielnicy, ale też usprawni dojazd do nowo powstającej szkoły w rejonie ulic Ruskowy Bród i Verdiego – mówi Grzegorz Kuca, Burmistrz Białołęki.

Decyzja dopuszczająca do ruchu nowy most została wydana 30 maja. 11 czerwca wprowadzono nową organizację ruchu, po tym jak rano komisja potwierdziła prawidłowe wykonanie oznakowania. W związku z tym, że ruch pojazdów został przejęty przez nową przeprawę, wykonawca przystąpił do rozbiórki starego, wyeksploatowanego mostu. Wykona także odwodnienie ronda i inne prace, które dotychczas blokowała stara przeprawa. Do realizacji pozostanie też ostatnia – ścieralna warstwa nawierzchni na rondzie i moście.

W ramach tego przedsięwzięcia zostały przebudowane odcinki dróg powiatowych (ul. Kąty Grodziskie i ul. Zdziarska od ul. Ostródzkiej do mostu) oraz odcinek drogi gminnej (ul. Zdziarska od mostu w kierunku ul. Verdiego). Oprócz jezdni powstaje też chodnik i ścieżka rowerowa. Koszt inwestycji obejmujący prace projektowe i budowlane oraz wykupy gruntów, to ponad 13 mln zł. Zgodnie z umowa zawartą z wykonawcą – firmą FALBRUK zakończenie prac budowlanych ma nastąpić w październiku 2019 r.

Poza krótkimi okresami wymagającymi wyłączenia, cała inwestycja była realizowana pod ruchem, dzięki temu, że nowy most został zaprojektowany na północ od starej przeprawy.

Najciekawsze artykuły
Nowi policjanci m.in. dla Zielonej Białołęki
Nowe nazwy ulic na Białołęce
Warszawa chwyta wodę
Rusza składanie wniosków w programie Dobry start
Wakacje z Białołęckim Ośrodkiem Kultury