Polecane artykuły

Nowy ciąg pieszo-rowerowy
3 lipca 2019
Urząd ogłosił właśnie przetarg na budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od ul. Ostródzkiej do ul. Hemara. Inwestycja ma powstać w pasie drogowym ul. Hemara, przy nowo wybudowanej szkole podstawowej.

Zgodnie z planem dwumetrowa droga dla rowerów, biegnąca po zachodniej stronie ulicy przy szkole, będzie odseparowana buforem od chodnika również szerokiego na 2 m. Za zjazdem na teren szkoły ma zostać poprowadzony tylko chodnik, który będzie włączony w tej znajdujący się w ulicy Warzelniczej.

Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów przez ul. Hemara wykonane zostaną jako wyniesione ponad poziom jezdni ulicy Hemara.

Po wschodniej stronie ulicy Hemara ciąg pieszo-rowerowy będzie miał 3 m szerokości i będzie poprowadzony po śladzie istniejącej nawierzchni drogi technologicznej.

W rejonie ulicy Ostródzkiej, trasa będzie odgięta, a dodatkowo nasadzone zostaną krzewy. Ten zabieg ma spowolnić ruch rowerowy, w celu ochrony rowerzysty przed wtargnięciem na jezdnię. Przebudowane będzie również ogrodzenie Szkoły Podstawowej nr 368, żeby poprawić widoczność rowerzystom.

W ul. Ostródzkiej wykonane zostanie włączenie ciągu pieszo-rowerowego do bramy wjazdowej prowadzącej na teren szkoły. Fragment nowego chodnika połączony zostanie z istniejącym, biegającym wzdłuż ul. Ostródzkiej.

Po wschodniej stronie ulicy Ostródzkiej będzie wykonany fragment jednostronnej drogi dla rowerów zapewniającej możliwość zjazdu z jezdni i dojazd do przejazdu dla rowerów.

Inwestycja ma się zakończyć 31 października. Mamy jednak nadzieję, że uda się udostępnić użytkownikom ciąg pieszo-rowerowy już z końcem wakacji.

Najciekawsze artykuły
Zabiegamy o teren na szkołę i park na Zielonej Białołęce
Inwestycje w 2020 roku
Nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Żłobki - nowy portal rekrutacji
Co nowego w Białołęckim Ośrodku Kultury?