Polecane artykuły

Rozkręcamy inicjatywę
12 czerwca 2019
Żeby Żerań Żwawo Żył

Już wkrótce odczarujemy okolicę ulicy Marywilskiej. Tam na jednym z osiedlowych garaży pojawi się mural. Zaprojektowała go dwójka artystów, aktywnie działających na Żeraniu – Marta Zabłocka i Maciej Łazowski. Pomysły co ma być na nim przedstawione zaproponowały dzieci z okolicznych osiedli podczas jesiennych warsztatów. Zimą powstawał projekt, a wkrótce rozpocznie się malowanie. Zapraszamy do włączenia się w realizację i spędzenia czasu z sąsiadami. Przypomnijmy jeszcze że jesienią, w ramach żerańskiej inicjatywy, na trawnikach pojawiły się zabawne tabliczki zachęcające mieszkańców do sprzątania po swoich pupilach, nie śmiecenia oraz do okazywania serdeczności względem siebie. Na wiosnę będzie ciąg dalszy. Ponownie będziemy ustawiać podobne tabliczki, ale tym razem o nieco innej tematyce.

Olimpiada Sportowa w Choszczówce

Integracja poprzez sportową rywalizację jest jak najbardziej możliwa czego dowodzi organizowana już po raz 24 choszczówkowa olimpiada. Wrześniowe zawody będą prowadzone w 9 konkurencjach lekkoatletycznych m.in. sprincie, rzucie piłką lekarską, skoku w dal, przełaju, slalomie oraz wyścigu na ergometrach wioślarskich i piłkarskim konkursie trafień do bramki. Każdy z uczestników będzie miał koszulkę z numerem startowym, a nad przebiegiem konkurencji czuwać będą profesjonalni sędziowie. Na zakończenie sportowych zmagań i po podliczeniu zgromadzonych punktów najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody. Nikt jednak nie wyjdzie z pustą ręką – każdy uczestnik otrzyma medal.

Zielone sąsiedzkie spotkania w Ogrodach Mehoffera

Natomiast na wiosnę w przyszłym roku będziemy integrować społeczność lokalną poprzez wspólną pracę nad upiększaniem Ogrodów Mehoffera. Powstanie „Rabata Mehoffera”, na którą będą składały się rośliny wieloletnie nawiązujące do twórczości Józefa Mehoffera. Najmłodszym uczestnikom inicjatywy dedykowane będą spotkania dotyczące edukacji przyrodniczej. Ta część również zapowiada się bardzo ciekawie – mają być spacery z dendrologiem i ornitologiem. Poznamy też ciekawostki dotyczące dzikich roślin jadalnych i dowiemy się jakie zastosowanie mają w kuchni. Będą też warsztaty, na których dzieci nauczą się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów. Z kolei na innych zajęciach zapoznają się z różnymi gatunkami owadów zapylających i poszukają ich na terenie Ogrodów.

Śledźcie zapowiedzi o działaniach w ramach zgłoszonych inicjatyw na stronie www.bialoleka.waw.pl oraz na Facebook Dzielnica Białołęka.

Inicjatywa lokalna Wnioski dotyczące inicjatywy lokalnej można składać przez cały rok. Jeśli macie Państwo ciekawe pomysły to warto je zamienić na działania i zrealizować z Miastem Stołecznym Warszawa. Żeby złożyć projekt wystarczy tylko dwoje mieszkańców. O inicjatywę lokalną w imieniu mieszkańców mogą występować również organizacje pozarządowe. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie www.inicjatywa. um.warszawa.pl.

Najciekawsze artykuły
Deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami złożysz zdalnie
Będą nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
#Niezostawiamczytelnika
Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
Warszawa wspiera przedsiębiorców