Polecane artykuły

Przygotuj się na wakacje z BOK-iem!
12 czerwca 2019
Na dworze już ciepło i słonecznie, a dni stają się coraz dłuższe. Wszyscy czujemy letni wiatr we włosach - dzieci odliczają czas do upragnionych wakacji, a dorośli do najbliższego urlopu. Tego roku oczekiwanie umilą wizyty w Białołęckim Ośrodku Kultury. Oferta kinowa i teatralna jest skierowana do dorosłych oraz małych widzów. Ale to nie wszystko! Czekają na nas, także pokazy sekcji artystycznych oraz projekty realizowane w ramach Zrealizuj Swój Pomysł w BOK-u.

Kino i teatr w poszukiwaniu wolności

Gdy kukułka kuka w maju, spodziewaj się urodzaju. – mówi stare powiedzenie. Białołęcki Ośrodek Kultury powraca, więc z Lotem nad kukułczym gniazdem. Spektakl został stworzony w oparciu o dzieło amerykańskiego pisarza – Ken Kesey, który wyrażał w swojej twórczości sprzeciw wobec społecznych i mentalnych form zniewolenia człowieka. Bohaterem jest pełen życia przestępca, który postanowił uniknąć odsiadki udając wariata. Plan McMurphy jest z pozoru dobry, jednak trafiając do ośrodka będzie musiał stawić czoła despotycznej siostrze przełożonej, a Mildred Ratched rządzi w szpitalu naprawdę twardą ręką. Nie obejdzie się, więc bez napięć i zwrotów akcji. Nie zabraknie też ważnych pytań – o granice wolności i odpowiedzialności za drugiego człowieka oraz prawo do decydowania o sobie, bo inscenizacja Zespołu Teatru 13 zwraca szczególną uwagę na parabolę relacji społeczeństwo- jednostka.

Spektakl będzie wystawiany na scenie BOK przy Głębockiej 66 już 24 maja (godz. 19.30) i 26 maja (godz. 18.00). Niedzielne wydarzenie jest objęte cyklem Wychodzę z rodzicami – po uprzednim zapisaniu animatorzy BOK zapewniają opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat (liczba miejsc ograniczona). W Kinoporankach opowieść o przyjaźni i odwadze – Liliannę Pędziwiatr można będzie obejrzeć przedpremierowo w Kinie na BOK-u w ostatnią niedzielę maja (26.05) o godzinie 11.00.

Białołęka działa tak, jak chce!

Już 19 maja odbył się II Białołęcki Bazar Zabawek Używanych. Organizowany w ramach konkursu Zrealizuj Swój Pomysł w BOKu przez Stowarzyszenie Razem dla Białołęki w Parku Picassa. To plenerowe wydarzenie o charakterze wyprzedaży sąsiedzkiej. Tego samego dnia, na scenie van Gogha 1, można było obejrzeć drugi projekt realizowany w ramach konkursu przez Inicjatywę Mieszkańców Białołęka – Miłość na scenie życia. W programie koncert integracyjnego zespołu pieśni i tańca Mazowiacy, występ Teatru Odnowa, a także Cygańskie Czary, czyli rewia estradowa w wykonaniu Eleny Rutkowskiej. Moc wrażeń zamknięta w jednym projekcie!

Atrakcje dla najmłodszych

Scena Małego Widza z Teatrem BAJ zaprasza na spektakl, który zabierze najmłodszych do świata przygód i emocji.

Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie i pytony w bucie. BOK zaprasza na historię wyjątkowego lekarza w ramach Sceny Małego Widza z Teatrem BAJ. Spektakl jest kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. Powstała na podstawie książki norweskiej pisarki i psycholożki Gro Dahle, a także Doktor Dolittle i jego zwierzęta. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr, przedmiotu, czarny teatr oraz teatr cieni. Spektakl (5+) odbędzie się 1 i 2 czerwca, o godz. 11.00 na scenie przy Głębockiej 66.

Kulisy pracy młodych artystów

Czerwiec to miesiąc podsumowań zajęć i warsztatów sekcji artystycznych Białołęckiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy zatem na prezentację dorobku artystycznego naszych młodych artystów z Białołęki! Pokazy rozpoczną się 21 maja przy Głębockiej 66 koncertem pianistycznym sekcji pianino z gościnnym udziałem sekcji baletu. 2 czerwca na van Gogha 1, to dzień koncertu, w którym wystąpią zespoły taneczne, wokaliści oraz gitarzyści. Przez cały dzień pokazom na scenie będzie towarzyszyła wystawa prac malarskich sekcji plastycznych. 8 czerwca odbędzie się natomiast koncert na Głębockiej 66 z tańcem współczesnym i klasycznym oraz śpiewem w roli głównej. W tym roku aż sześć premier teatralnych szykują instruktorzy wraz z uczestnikami zajęć Teatru Małego (4.06), Teatru Hak i Szlak (5.06), Teatru Niby na niby (11.06), Teatru 56 m2 (11.06), oraz Teatru Pół żartem i Pół serio (13.06). Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

Najciekawsze artykuły
Deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami złożysz zdalnie
Będą nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
#Niezostawiamczytelnika
Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
Warszawa wspiera przedsiębiorców