Polecane artykuły

Żeby Żerań Żwawo Żył
24 października 2018
Pod takim hasłem dwójka młodych społeczników z Żerania wspólnie z urzędem będzie już wkrótce odczarowywać okolicę ulic Marywilskiej i Kupieckiej w ramach inicjatywy lokalnej.

Swoimi działaniami autorzy pomysłu chcą zintegrować mieszkańców i zainspirować ich do dbania o wspólne dobro. – Kilkuletnie doświadczenia związane z mieszkaniem na Żeraniu ukazały nam obraz postępującego wyniszczania zieleni, rozbudowę mieszkaniową, w której mało myśli się o tym, żeby było ładnie i przyjaźnie. Wierzymy w edukację i współdziałanie. Zależy nam na sąsiedzkim spotkaniu się i rozwijaniu współodpowiedzialności za to, jak wygląda otoczenie. Chcemy pokazać, że warto się angażować i że efekty tego zaangażowania mogą być jak najbardziej namacalne – mówią inicjatorzy. Na początek na trawnikach pojawią się zabawne tabliczki zachęcające mieszkańców do sprzątania po swoich pupilach, nie śmiecenia oraz do okazywania serdeczności względem siebie. Zaprojektowali je pomysłodawcy inicjatywy. To jednak nie wszystko, co skrywa ten projekt. Mieszkańcy, którzy będą chcieli włączyć się w realizację, a do tego gorąco wszystkich dopingujemy, kreatywnie spędzą czas w swoim towarzystwie. Nasi społecznicy chcą bowiem przeprowadzić warsztaty, będące źródłem pomysłów na stworzenie projektu muralu, który przyozdobi jedną ze ścian pobliskiego garażu. W kolejnej odsłonie inicjatywy każdy, wspólnie z autorami, będzie mógł chwycić za pędzel i stać się współtwórcą zmiany otaczającej przestrzeni. Po wspólnym malowaniu uczestnicy otrzymają upominek, w postaci przypinki, która ma im przypominać o tym, że lokalne działania są fajne. Będzie też wspólna sesja zdjęciowa. O ile ciepła, jesienna aura pozostanie z nami na dłużej to zapowiada się bardzo sympatyczne wydarzenie. Szczegółowymi informacjami dotyczącymi warsztatów oraz finału w postaci malowania muralu będziemy się dzielić na stronie www.bialoleka.waw.pl oraz facebook’u Dzielnica Białołęka. Śledźcie nas!

Przypominamy, że wnioski dotyczące inicjatywy lokalnej można składać przez cały rok. Jeśli macie Państwo ciekawe pomysły, to warto je zamienić na działania i zrealizować z Miastem Stołecznym Warszawa. Żeby złożyć projekt, wystarczy tylko dwoje mieszkańców. O inicjatywę lokalną w imieniu mieszkańców mogą występować również organizacje pozarządowe. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie www.inicjatywa.um.warszawa.pl.

Najciekawsze artykuły
Żeby Żerań Żwawo Żył
Budżet partycypacyjny od(nowa)
Wielkie utwardzanie dróg na Białołęce
Dom dziennego pobytu – studium wykonalności
Oratorium jakubowe po raz trzeci