Polecane artykuły

Teatr dla dużych i małych
17 września 2018
Po wakacyjnej przerwie na deski Białołęckiego Ośrodka Kultury powracają teatry. Dla dorosłych znakomite przedstawienie „Lotu nad kukułczym gniazdem”, dla dzieci premierowy spektakl Teatru Baj.

Premiera „Lotu…” została przyjęta przez widzów owacją na stojąco. Zespół Teatru 13 wziął na warsztat adaptację sceniczną jednej z bardziej znanych książek XX wieku, według której powstał kultowy film Milosa Formana.

Premiera uświetniła jubileusz 30-lecia powstania Teatru 13, który przypada w tym roku. Inscenizacja akcji rozgrywającej się w szpitalu psychiatrycznym skupia się na uniwersalności przekazu głośnego dzieła, zwracając szczególną uwagę na parabolę relacji społeczeństwo-jednostka. Spektakl pyta o granice wolności i odpowiedzialności za drugiego człowieka oraz prawo jednostki do decydowania o sobie.

Spektakle: 6 i 7 października o godzinie 18.00 na scenie przy ul. Głębockiej 66.

29 i 30 września Scena Małego Widza z Teatrem Baj przedstawi premierową sztukę dla najmłodszych pt. „Maleńkie królestwo Królewny Aurelki”.

Pokażcie nam dziewczynkę, która nie chciała choć raz zostać królewną. Albo chłopca, który nie chciał być nigdy, przenigdy królewiczem. Bohaterka spektaklu o imieniu Aurelka pewnego dnia otrzymuje Maleńkie Królestwo i ze zwykłej dziewczynki staje się królewną. Tylko, że korona trochę ciśnie, tron jest twardy, a przepiękna suknia uwiera. Do tego wszystkiego zjawia się zarozumiały królewicz o imieniu dłuższym niż szyja żyrafy, a z krzaków wyłazi smok obżerający się krówkami. Tutaj fabuła przewrócona jest do góry nogami z dużą dozą pysznego humoru i mądrą refleksją nad światem.

Spektakle: 29 września o godzinie 17.00; 30 września o godzinie 11.00
Bilety: 25 zł

Najciekawsze artykuły
Odbiór opadów – nowe zasady
Stare Świdry objęte konsultacjami społecznymi Osiedla Warszawy
Bud¿et partycypacyjny – startuje szósta edycja
Major Niezłomny z Białołęki Dworskiej promocja biografii i wystawa
Nowy rok w BOK