Polecane artykuły

Oświata: co dalej z placówkami i dodatkowe ośrodki od Rady Miasta
20 lipca 2018
Dzielnica wybrała wykonawcę, który dokończy budowę zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Myśliborskiej. Po podpisaniu umowy nowy wykonawca będzie odpowiedzialny m.in. za dokończenie budowy, wykonanie projektu zamiennego do decyzji o pozwolenie na budowę. Projekt zamienny jest konieczny ze względu na zmianę gimnazjów na szkoły podstawowe. W związku z tym 3 sale lekcyjne muszą być zmienione na pracowanie specjalistyczne: chemiczną, fizyczną oraz biologiczną. Wykonawca będzie też musiał zamontować wyposażenie stałe budynku zgodnie z dokumentacją projektową. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień tego roku.

Przypomnijmy, że w październiku 2017 r. Zarząd Dzielnicy odstąpił od umów zawartych ze spółką DORBUD S.A. na budowę pięciu placówek oświatowych w tym właśnie przedszkola przy ul. Ceramicznej oraz szkoły przy ul. Myśliborskiej.

Rozbudowa szkół

Podczas czerwcowej sesji Rady m.st. Warszawy dzielnica otrzymała środki na rozbudowę dwóch szkół: SP nr 110 przy ul. Bohaterów oraz SP nr 367 przy ul. Przytulnej. W ramach 1,2 mln złotych przeznaczonych na rozbudowę szkoły z Białołęki Dworskiej powstanie nowa, oddzielna część przedszkolna posiadająca własną szatnię, 2 sale zajęć łącznie dla 39 dzieci, sanitariaty, zmywalnię oraz WC dla personelu. Do części przedszkolnej będzie można wejść z holu wejściowego szkoły. Dobudowana część będzie dostawiona do łącznika między budynkiem szkoły a salą gimnastyczną. Natomiast w dotychczasowym miejscu pozostanie biblioteka szkolna oraz główne wejście do budynku. Obecnie przygotowywane są przetargi na znalezienie wykonawcy prac oraz nadzór inwestorski.

Na Choszczówce w SP nr 367 trwa przygotowanie zamówienia na wykonanie projektu oraz wniosku o wydanie lokalizacji inwestycji celu publicznego. Dzielnica chce mieć dokumentację projektową do końca 2018 roku, tak żeby w 2019 roku uzyskać pozwolenia na budowę i rozpocząć prace. Na rozbudowę szkoły przy ul. Przytulnej miejscy radni przyznali 2,28 mln zł.

Najciekawsze artykuły
Warszawa dba o środowisko
Park Botewa a w nim ...
Przystąpienie do sporządzenia MPZP Wiśniewa w rejonie ul. Kołacińskiej
Piknik międzypokoleniowy „U Ćwiklińskiej i Ordonówny”
Teatr dla dużych i małych