Polecane artykuły

Oświata: co dalej z placówkami i dodatkowe ośrodki od Rady Miasta
20 lipca 2018
Dzielnica wybrała wykonawcę, który dokończy budowę zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Myśliborskiej. Po podpisaniu umowy nowy wykonawca będzie odpowiedzialny m.in. za dokończenie budowy, wykonanie projektu zamiennego do decyzji o pozwolenie na budowę. Projekt zamienny jest konieczny ze względu na zmianę gimnazjów na szkoły podstawowe. W związku z tym 3 sale lekcyjne muszą być zmienione na pracowanie specjalistyczne: chemiczną, fizyczną oraz biologiczną. Wykonawca będzie też musiał zamontować wyposażenie stałe budynku zgodnie z dokumentacją projektową. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień tego roku.

Przypomnijmy, że w październiku 2017 r. Zarząd Dzielnicy odstąpił od umów zawartych ze spółką DORBUD S.A. na budowę pięciu placówek oświatowych w tym właśnie przedszkola przy ul. Ceramicznej oraz szkoły przy ul. Myśliborskiej.

Rozbudowa szkół

Podczas czerwcowej sesji Rady m.st. Warszawy dzielnica otrzymała środki na rozbudowę dwóch szkół: SP nr 110 przy ul. Bohaterów oraz SP nr 367 przy ul. Przytulnej. W ramach 1,2 mln złotych przeznaczonych na rozbudowę szkoły z Białołęki Dworskiej powstanie nowa, oddzielna część przedszkolna posiadająca własną szatnię, 2 sale zajęć łącznie dla 39 dzieci, sanitariaty, zmywalnię oraz WC dla personelu. Do części przedszkolnej będzie można wejść z holu wejściowego szkoły. Dobudowana część będzie dostawiona do łącznika między budynkiem szkoły a salą gimnastyczną. Natomiast w dotychczasowym miejscu pozostanie biblioteka szkolna oraz główne wejście do budynku. Obecnie przygotowywane są przetargi na znalezienie wykonawcy prac oraz nadzór inwestorski.

Na Choszczówce w SP nr 367 trwa przygotowanie zamówienia na wykonanie projektu oraz wniosku o wydanie lokalizacji inwestycji celu publicznego. Dzielnica chce mieć dokumentację projektową do końca 2018 roku, tak żeby w 2019 roku uzyskać pozwolenia na budowę i rozpocząć prace. Na rozbudowę szkoły przy ul. Przytulnej miejscy radni przyznali 2,28 mln zł.

Najciekawsze artykuły
Żeby Żerań Żwawo Żył
Budżet partycypacyjny od(nowa)
Wielkie utwardzanie dróg na Białołęce
Dom dziennego pobytu – studium wykonalności
Oratorium jakubowe po raz trzeci