Polecane artykuły

Teren sportowo-rekreacyjny przy Długorzecznej– coraz bliżej
13 czerwca 2018
Została zawarta umowa pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie a Dzielnicą Białołęka dotycząca dzierżawy nieruchomości przy ul. Długorzecznej, gdzie zaplanowaliśmy budowę terenu rekreacyjno-sportowego. Oznacza to, że mamy wreszcie teren pod długo oczekiwaną inwestycję. W budżecie dzielnicy na pierwszy etap prac zarezerwowano blisko 600 tys. zł. Za tę kwotę planujemy zbudować ciągi komunikacyjne (ścieżki), dwa place zabaw – oddzielny dla maluchów i starszaków oraz skatepark.

Ponadto projekt zakłada na tym terenie powstanie siłowni plenerowej, toru rowerowego, siłowni typu workout, wielofunkcyjnego boiska trawiastego, placyku do gier i zabaw oraz boiska do piłki plażowej. Na te dodatkowe atrakcje staramy się o kolejne środki i będą realizowane w ramach kolejnego etapu. Całość rozplanowano na prawie pół hektarowej nieruchomości (4 900 m2).

Co dalej?

Następnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę oraz ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy prac. Potem pozostanie już realizacja. Na etapie prac koncepcyjnych oraz w zabiegach o pozyskanie terenu Urząd Dzielnicy był wspierany przez radną Agnieszkę Borowską. Z kolei spółka Gaz-System była bardzo pomocna przy pozyskaniu terenu i w sprawnym doprecyzowaniu, że nieruchomość przeznaczona na miejsce wypoczynku nie koliduje z inwestycją gazociągową.

Najciekawsze artykuły
Żeby Żerań Żwawo Żył
Budżet partycypacyjny od(nowa)
Wielkie utwardzanie dróg na Białołęce
Dom dziennego pobytu – studium wykonalności
Oratorium jakubowe po raz trzeci