Polecane artykuły

Kupiecka nie tylko pod znakiem handlu
11 maja 2018
Kolejne miejsce do rekreacji ma powstać jeszcze w tym roku przy ul. Kupieckiej (vis a vis urzędu przy ul. Marywilskiej 44). Na działce o powierzchni 1818 m2 znajdą się ogrodzony plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa oraz wielofunkcyjne boisko. Słowem każdy – mały i duży - będzie mógł tutaj aktywnie spędzić wolny czas. Na placu zabaw dla dzieci obowiązkowo znajdzie się zadaszona piaskownica, wszak piaskowe babki i zamki to kwintesencja dzieciństwa. Maluchy będą mogły też wyszaleć się na kolorowym zestawie wielofunkcyjnym, huśtawkach i bujakach oraz poskakać na trampolinie. Nieco starszym do gustu mogą przypaść gry plenerowe m.in. piłkarzyki oraz szachy. Na Kupieckiej będzie też można popracować nad formą i sylwetką na urządzeniach w siłowni plenerowej. Dopełnieniem atrakcji ma być boisko wielofunkcyjne z poliuretanową nawierzchnią, na którym będzie można pograć w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

Park Kupiecka ma być też oazą dla mieszkańców szukających odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. W planach jest zachowanie istniejącego drzewostanu ale i nowe nasadzenia, które mają tworzyć naturalny szpaler i odgradzać ten teren od ulicy. Natomiast plac zabaw od boiska ma być oddzielony nasadzonym głogiem dwuszyjkowym, który pięknie kwitnie wiosną i z pewnością będzie ozdobą tego miejsca.

Przetarg na budowę terenu ma być ogłoszony do końca pierwszej połowy 2018 roku. O postępach prac będziemy Państwa informować.

Najciekawsze artykuły
Warszawa dba o środowisko
Park Botewa a w nim ...
Przystąpienie do sporządzenia MPZP Wiśniewa w rejonie ul. Kołacińskiej
Piknik międzypokoleniowy „U Ćwiklińskiej i Ordonówny”
Teatr dla dużych i małych