Polecane artykuły

Lato w Mieście
11 maja 2018
Od 23 czerwca do 31 sierpnia w ramach Lata w Mieście na Białołęce czynnych będzie 9 Wakacyjnych Placówek Edukacyjnych. Będą one działały przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00 do 17.00. To w nich najmłodsi mieszkańcy dzielnicy, którzy akurat nie wyjeżdżają na kolonie, do rodziny albo z rodzicami, będą mieli zapewnioną opiekę pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Lato w mieście to bogaty program, na który składają się zajęcia sportowe, rekreacyjne, artystyczne, edukacyjne, muzyczne, kulturalne oraz liczne aktywności poza placówką i seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi. Oferta jest bardzo urozmaicona oraz dostosowana zarówno do wieku jak i zainteresowań uczestników. Co roku Białołęcki Ośrodek Sportu, Białołęcki Ośrodek Kultury oraz Biblioteki przygotowują specjalną ofertę wakacyjną zarówno dla uczestników indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Nie zabraknie imprez, zawodów, turniejów, konkursów i gier rekreacyjno-sportowych. Udział w programie jest bezpłatny.

Wzorem lat ubiegłych pobierana będzie jedynie opłata za wyżywienie, w wysokości 7 zł za dwa posiłki dziennie, w tym jeden ciepły. Z opłat za posiłki zwolnione są dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków w ciągu roku szkolnego, zgodnie z decyzją dyrektora szkoły lub OPS na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły. Opłaty nie wnoszą również dzieci, które nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia).

Zmiany w zapisach

Spore zmiany szykują się w systemie zapisów do Programu. Do tej pory należało pobrać kartę, wypełnić ją, złożyć w placówce i uiścić opłatę za wyżywienie gotówką w sekretariacie. W tym roku wprowadzone będą zapisy poprzez elektroniczną platformę dostępną pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Pomoże to m.in. skrócić długie kolejki do sekretariatów szkół. Zarejestrować się w systemie będzie można między 17 a 29 maja. Informacja o osobach zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie opublikowana 7 czerwca o godzinie 16.00. Od tej chwili do 18 czerwca do godziny 12.00 rodzice dzieci zakwalifikowanych będą musieli pobrać kartę z systemu do każdej szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany i opłacić wyżywienie (na wskazane przez szkołę konto). Takie potwierdzenie woli to warunek konieczny udziału w programie. 19 czerwca o godzinie 16.00 będzie już informacja o osobach przyjętych i nieprzyjętych. Na wolne miejsca, pod warunkiem ich dostępności, będzie można zapisywać się od 21 czerwca od godziny 12.00 do końca trwania programu, czyli do 31 sierpnia.

Najciekawsze artykuły
Priorytety nowego Burmistrza
Co dalej z parkiem przy ul. Botewa?
Partycypacja społeczna w 2018 roku
Ruszyła akcja PSYjaciele – Warszawiacy Zwierzakom
Kultura pod choinkę