Polecane artykuły

Nowy sezon na budowie dróg
12 kwietnia 2018
Głębocka

Kierowcy korzystający z tej drogi powinni w najbliższych dniach zachować czujność. Kolejny raz zostanie zmieniona organizacja ruchu. Tym razem jednak zamknięty zostanie jeden pas jezdni ul. Głębockiej. Ruch będzie odbywał się tylko w kierunku centrum. W drodze powrotnej do domu pojazdy będą kierowane objazdem prowadzącym ul. Skarbka z Gór. Taka organizacja ruchu będzie najprawdopodobniej obowiązywać od 13 kwietnia. Przebudowę Głębockiej realizuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Zdziarska

Modernizacja układu drogowego Zdziarskiej wraz z budową mostu nad rzeką Długą coraz bliżej. Urząd otrzymał już ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, w trybie specustawy), a do ogłoszonego w marcu przetargu zgłosiły się dwie firmy: PLANETA Sp. z o.o. oraz konsorcjum FAL-BRUK i WPM Mosty Sp. z o.o. Teraz urząd analizuje ich oferty, które opiewają na odpowiednio ok. 14,8 mln zł i 10,9 mln zł.

Astrowa, Tapetowa i KL-14

Umowa na budowę ulicy Tapetowej na odcinku od Mehoffera do skrzyżowania z ulicą Wyganowską została już podpisana, a wykonawca został wprowadzony na plac budowy. W pierwszej kolejności przebudowane będą kolizje energetyczne oraz teletechniczne w rejonie skrzyżowania ul. Tapetowej z ul. Wyganowską.

Również na placu budowy ulicy Astrowej pojawił się wykonawca. Docelowo ulica połączy Ostródzką ze Skarbka z Gór. Urząd dzielnicy podpisał też umowę z wykonawcą ulicy KL-14, która ma połączyć Berensona z Ostródzką. Dzięki tej ulicy potoki ruchu zostaną rozdzielone i dotychczasowym odcinkiem Berensona będzie można jechać w stronę Trasy Toruńskiej, zaś nową drogą będzie wygodniej dojechać do placówek oświatowych.

Planowo wszystkie te ulice mają być oddane do użytkowania jesienią bieżącego roku.

Oświetlenie ulic

W ulicach Dziatwy i Warzelniczej wykonawca zamontował już latarnie oświetleniowe i włączył je w istniejący układ energetyczny oświetlenia drogowego. Odbiory mają zakończyć się do 30 czerwca.

Oświetlenie pojawi się również na ulicach Waligóry, Brzozowy Zagajnik, Wadowickiej oraz Magicznej. Umowy z wykonawcami poszczególnych inwestycji zostały już zawarte i lada moment rozpoczną się prace w terenie. Na oświetlenie trzeba będzie poczekać do jesieni.

Najciekawsze artykuły
Białołęka w programie City Club
Co z opłatą za rok 2019?
Paweł Uryniuk ponownie najlepszym młodym sportowcem Białołęki!
Kulturalne propozycje NGO-sów
Kultura na wiosnę w BOK