Polecane artykuły

Masz uwagi do rozwiązań organizacji ruchu w Henrykowie?
12 kwietnia 2018
Na osiedlu Henryków, ograniczonym ulicami Modlińską, Klasyków, Krokwi, Podróżniczą, 15 sierpnia i Kołacińską obowiązuje strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h. Jednak wielu kierowców nie przestrzega ograniczenia, traktując przejazd przez ten rejon jako alternatywną trasę dla często zakorkowanej ulicy Modlińskiej.

Aby uspokoić ruch na tym terenie przeprowadzamy konsultacje społeczne nowego projektu organizacji ruchu i zachęcamy do podzielenia się uwagami. Nowy projekt organizacji ruchu zakłada wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Uczniowskiej w stronę północną i na ulicy Marchołta w stronę centrum miasta. Na tych ulicach dopuszczony będzie ruch w przeciwnym kierunku dla rowerów – utworzone zostaną tzw. kontrapasy.

Planowane jest również wyniesienie skrzyżowań ulicy Żywicznej z ulicami: Podróżniczą, Fortel, Srebronogórską i Sąsiedzką oraz ulicy Krokwi z ulicami: Pasieki i Podróżniczą.

Obok założenia rozwiązań dla strefy Uczniowska – Podróżnicza – Marchołta. Cały projekt dostępny jest na stronie http://www.bialoleka.waw.pl/aktualnosc-2523-jaka_organizacja_ruchu_na_osiedlu.html.

Uwagi oraz Państwa propozycje rozwiązań można przesyłać na adres bialoleka.konsultacje@um.warszawa.pl do dnia 17.04.2018.

Najciekawsze artykuły
Modlińska 257 z pozwoleniem i pieniędzmi na kompleksowy remont
Nowy sezon na budowie dróg
Masz uwagi do rozwiązań organizacji ruchu w Henrykowie?
Zielone wsparcie do 100% – nowy program osłonowy
Kulturaki. Literatura. Pierwsza edycja rodzinnego festiwalu kulturalnego