Polecane artykuły

Przedszkola – idziemy do przodu
23 lutego 2018
Myśliborska – czekamy na oferty Plac budowy przedszkola przy ul. Myśliborskiej 35 już niedługo ponownie ożyje. Dzielnica ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy, który dokończy realizację tej inwestycji i uzyska pozwolenie na użytkowanie. Trzeba będzie wykonać m.in. częściowe fugowanie, powtórne tynkowanie i malowanie ścian, dokończenie sufitów podwieszanych, stolarkę wewnętrzną drzwiową, założenie balustrad na klatkach schodowych, biały montaż i dokończyć montaż instalacji wewnętrznych. Natomiast na zewnątrz pozostaje jeszcze m.in. ustawić ogrodzenie placu zabaw i położyć bezpieczną powierzchnię poliuretanową, dokończyć montaż małej architektury oraz posadzić zieleń.

Na oferty Urząd Dzielnicy Białołęka czeka do 2 marca. Nowy wykonawca, zgodnie z dokumentacją przetargową będzie miał czas do 30 czerwca na wykonanie wszystkich robót budowlanych w budynku oraz zagospodarowanie terenu. Natomiast do 30 lipca będzie musiał uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Docelowo przedszkole przy ul. Myśliborskiej ma mieć 12 oddziałów, w tym 3 integracyjne. W obiekcie mają być sale z toaletami oraz niezbędnym zapleczem (szatnie, holl, magazyn), zaplecze kuchenne, 7 sal administracyjnych, sala wielofunkcyjna, sala sensoryczna i polisensoryczna, gabinet logopedy, gabinet psychologa, pomieszczenia techniczne, komunikacyjne oraz plac zabaw. W przedszkolu opieką będzie objętych ok. 300 dzieci.

To ostatnie z trzech przedszkoli realizowane do 6 października 2017 r. przez firmę DORBUD S.A. Brak postępów na budowie, problemy finansowe oraz zajęcia komornicze były powodem odstąpienia od umów zawartych z poprzednim generalnym wykonawcą.

Ceramiczna – praca wre

Na początku stycznia Dzielnica rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę dokończenia budowy przedszkola przy ul. Ceramicznej. Została nim firma Usługi budowlane Daniel Włodkowski z Zambrowa, która za kwotę 2 169 270, 67 zł zrealizuje pozostałe jeszcze prace wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz uzyska pozwolenie na użytkowanie. W ramach tej kwoty pozostało do wykonania 16% prac. Urząd liczy, że zostaną one zakończone wiosną. Potem pozostanie już tylko wyposażenie placówki w meble.

Głębocka – już otwarta

Pod koniec grudnia 2017 roku nowy wykonawca przedszkola, który kończył prace na obiekcie, uzyskał pozwolenie na jego użytkowanie. 15 stycznia bieżącego roku przedszkole zostało otwarte, a gwar najmłodszych mieszkańców Białołęki wypełnił kolorowy obiekt.

Najciekawsze artykuły
Cztery szkoły i przedszkole - najświeższe informacje o inwestycjach oświatowych
Ruszamy ze Zdziarską
Jaka organizacja ruchu na osiedlu Henryków?
Orlik do generalnego remontu
Młodzieżowa Nagroda Obywatelska Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy