Polecane artykuły

Wypożycz trochę kultury
23 lutego 2018
Planujesz lokalne działania i potrzebujesz pomocy? Koniecznie zajrzyj do Spółdzielni Kultury. To miejsce, które powstało z inicjatywy dzielnicowych domów kultury. Znajdziesz tutaj informacje o różnych podmiotach, organizacjach czy grupach nieformalnych, które nieodpłatnie podzielą się swoimi zasobami takim jak przestrzeń (ogrody, kuchnie, sale), sprzęt (drabina, sztalugi, wypalarka do drewna, rzutniki, ekrany), produkty kultury (koncerty, wystawy, spektakle, rzeźby) albo umiejętności. Już teraz jest tu ponad 170 zasobów różnego typu. Można je pożyczać nieodpłatnie na organizację działań lokalnych/kulturalnych/społecznych, które są niekomercyjne i otwarte dla mieszkańców Warszawy.

Jak to działa?

Wejdź na stronę http://spoldzielniakultury.waw.pl/ i wybierz dzielnicę oraz zasób którego szukasz. Następnie kliknij w wybraną przez siebie propozycję i poznaj szczegóły. Są tam również informacje o osobie odpowiedzialnej za dany zasób, która skonsultuje z Tobą zasady współpracy. Może się to odbywać np. na zasadzie porozumienia o współpracy lub umowy użyczenia. Rozumiemy, że czasem niezbędne rzeczy są potrzebne na wczoraj, ale pamiętaj że wszystkie zgłoszone podmioty oferują swoją pomoc dodatkowo i mogą być w tym czasie zaangażowane w swoje stałe działania. Dlatego nie zostawiaj odwiedzin w Spółdzielni na ostatni moment.

Idea działa oczywiście w drugą stronę – jeśli masz coś czym chciałbyś się podzielić z innymi to również możesz to zrobić przez Spółdzielnię. Zarejestruj się i wypełnij formularz, podając co i na jakich zasadach chcesz udostępnić. Mile widziane są zdjęcia i jasny opis zasobu.

Projekt realizowany jest przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy i Warszawski Program Edukacji Kulturalnej. Informacji udziela koordynatorka: Greta Droździel-Papuga, greta@dorozkarnia.pl, tel. 600 259 419.

Najciekawsze artykuły
Dwa nowe tereny rekreacyjne– Długorzeczna i Kupiecka
Ostatnie projekty z budżetu partycypacyjnego na finiszu
Otwieramy sezon na łyżwy i na futbol pod dachem
Zostań radnym w Białołęckiej Radzie Seniorów
BOK na jesień