Polecane artykuły

W Białołęckim Ośrodku Kultury
23 lutego 2018
Najlepsze niezależne grupy teatralne z całego kraju, spektakle konkursowe oraz wydarzenia towarzyszące: pokazy i koncerty. W dniach 22-24 marca w Białołęckim Ośrodku Kultury odbędzie się ogólnopolski XIX Festiwal Teatrów Niezależnych Garderoba.

Garderoba to jedno z ważniejszych cyklicznych wydarzeń artystycznych Białołęckiego Ośrodka Kultury i jednocześnie wielkie święto miłośników teatru. Podczas Festiwalu spotykają się, wymieniając doświadczenia, najlepsze zespoły z całego kraju. Ma on charakter otwartego dla publiczności przeglądu połączonego z konkursem, w trakcie którego jury przyznaje nagrody finansowe w czterech kategoriach: najciekawsza inscenizacja, najlepszy reżyser, najlepsza aktorka oraz najlepszy aktor. Tegoroczna edycja Garderoby odbędzie się w trzech przestrzeniach należących do Białołęckiego Ośrodka Kultury: w sali widowiskowej przy ulicy van Gogha 1, sali widowiskowej przy ulicy Głębockiej 66 oraz 3 pokojach z kuchnią – miejscu aktywności lokalnej. Spektaklom konkursowym będą towarzyszyły pokazy specjalne, koncerty, warsztaty i spotkania. Szczególnie zapraszamy na m.in. pokaz mistrzowski przedstawienia „Orestes” w reż. Michała Zadary z CENTRALI (23.03, godz. 20.30, Scena BOK przy Głębockiej 66) i dwa koncerty: duetu Rebeka (24.03, Gala Finałowa, Bar Aloha, wstęp wolny ilość miejsc ograniczona) oraz Justyny Jary i Pompadur z projektem Krwawe ballady (22.03, Scena BOK przy van Gogha 1).

W konkursie głównym zobaczymy 10 spektakli: Deklarację 6888 Teatru OdRuchu, Rok 1913 Teatru From Poland, Rocky Babloa Teatru Alatyr, SAM Przemysława Wasilkowskiego, Gnienie, Teatru T.C.R.,Zupę rybną w Odessie Sebastiania Rysia, #[+#@!? (słowo na G) Teatru Układ Formalny,Bez przesady Magdaleny Bochan-Jachimek, Sorok Dniej Grupy Zatrzymać obrotówkę oraz Pierwszy raz Teatru Białe Słonie.

Jury, które będzie oceniać inscenizacje to wybitni przedstawiciele środowiska teatralnego: aktorka teatralna i filmowa Joanna Trzepiecińska, reżyser Jarosław Kilian oraz redaktor naczelny miesięcznika Teatr, Jacek Kosiński. Oprócz profesjonalnego jury zmagania zespołów oceniać i nagradzać będzie tzw. Loża Teatrów Białołęckich, w skład której wejdą przedstawiciele teatrów działających w BOK.

Bilety: 10/5 zł, karnety na spektakle konkursowe: 60/30 zł
Więcej informacji: www.bok.waw.pl

Broadway Exclusive
Jakub Wocial z Nowego Jorku na Białołękę

Kto w swoim życiu nie marzył, żeby choć raz udać się na jeden z owianych sławą musicali w jednym z broadwayowskich teatrów w Nowym Jorku? West Side Story czy Upiór w Operze od lat ściągają do teatrów miliony widzów z całego świata. Największe musicale świata, fantastyczni artyści oraz polska scena muzyczna – ta porywająca mieszanka już 24 i 25 lutego o godz. 19.00 na scenie widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej 66.

Koncert Broadway Exclusive, podczas którego będzie można usłyszeć największe przeboje z nowojorskich scen teatralnych, to odświeżona wersja wydarzenia, które doskonale łączy ze sobą muzykę i taniec, porywając widownię z całej Polski.

Jakub Wocial – pomysłodawca widowiska – zabiera widzów w podróż przez dwa stulecia istnienia musicalu. Utwory Leonarda Bernsteina, George Gershwina, Andrew Lloyda Webbera, czy Toma Kitta grane na żywo przez band pod kierownictwem Jana Stokłosy połączone są z choreografią Santiago Bello Labradora, w doskonały sposób oddając klimat klasycznego broadwayowskiego widowiska, gdzie ciało i ruch w połączeniu z muzyką tworzą jedną całość. Zupełnie nowe aranżacje kultowych przebojów, powstały dzięki współpracy z Janem Stokłosą, który ze szczególną starannością i precyzją napisał nowe formy, wydobywając przy tym wszystko to, co daje widzom szansę rozpoznania przebojów. Klasyka amerykańskiego teatru muzycznego, jak Nędznicy, Jesus Christ Superstar czy Miss Saigon, oraz utwory, które już chwilę po premierach uzyskały status kultowych, czy światowe hity muzyki filmowej – to wszystko i jeszcze więcej już 24 lutego na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Piękna muzyka, porywający taniec, zjawiskowe światło – to właśnie BROADWAY EXCLUSIVE!

Białołęcki Ośrodek Kultury, Scena przy Głębockiej 66, 24 i 25 lutego, godz. 19:00
Bilety: 80 zł

Najciekawsze artykuły
Dwa nowe tereny rekreacyjne– Długorzeczna i Kupiecka
Ostatnie projekty z budżetu partycypacyjnego na finiszu
Otwieramy sezon na łyżwy i na futbol pod dachem
Zostań radnym w Białołęckiej Radzie Seniorów
BOK na jesień