Polecane artykuły

Przedszkole przejęte od POLFY – jak nowe
20 grudnia 2017
Przedszkole Wesoły Pędzelek to dziś jeden z piękniejszych budynków na Białołęce. Gdy kilka lat temu obiekt został przejęty przez samorząd, stan techniczny budynku był zły. Dziś cieszą oczy: nowy dach, piękna elewacja, kolorowe sale, funkcjonalny plac zabaw. Pomimo remontu, przedszkole cały czas służyło maluchom.

W czerwcu 2010 r. budynek przedszkola, dzierżawiony od Polfy Tarchomin, został wykupiony przez Dzielnicę Białołęka m.st. Warszawy. Stan wówczas 54-letniego obiektu budowlanego wskazywał na pilną potrzebę kompleksowego remontu. Naprawy wymagał zniszczony dach, elewacja i wnętrze. Był jeszcze jeden problem każde miejsce w białołęckim przedszkolu było i jest na wagę złota, więc tej placówki nie można było zamknąć na czas prowadzenia prac.

Realizację planu remontowego rozpoczęto w roku 2011. W pierwszej kolejności wymieniony został przeciekający dach. Wykonano też projekt przyłącza wodociągowego. Warto dodać, że przejęcie budynku od Polfy Tarchomin wiązało się z odcięciem placówki od mediów, a co za tym idzie z koniecznością zawarcia w trybie pilnym nowych umów. W roku 2013 wykonano przyłącze energetyczne. W 2014 r. wyremontowano schody przy wejściu głównym oraz wykonano projekt instalacji gazowej. W wakacje 2015 roku wyremontowane zostało część pomieszczeń wewnętrznych oraz przeprowadzono remont elewacji budynku, która obecnie prezentuje się bardzo pięknie. W czasie kolejnych wakacji – roku 2016 dokończony został remont pomieszczeń przedszkola. Wymieniono też elewację murków od strony ogrodu. Ponadto dobudowano podjazd do łazienki ogrodowej dla niepełnosprawnych oraz sporządzono projekt ogrodzenia. Natomiast w bieżącym roku wyremontowano ogrodzenie, wykonano drogę wewnętrzną, plac zabaw, chodnik do furtki przy ul. Modlińskiej oraz przebudowano altankę śmietnikową. W ramach zagospodarowania terenu wokół budynku, wykonano drogę pożarową, parkingi oraz ogrodzenie. Przedszkole czeka jesz cze bój o podłączenie do kanalizacji miejskiej, jednak będzie to możliwe za kilka lat, kiedy sieć dotrze na ul. Liczydło. Warto dodać, że dzięki dobrze zaplanowanym pracom, przedszkole nie zostało zamknięte i w czasie roku szkolnego służyło nieprzerwanie dzieciom. Od dziś dzieci, kadra przedszkola i pozostali pracownicy mogą już się cieszyć wyremontowaną placówką. Całkowity koszt prac wyniósł blisko 4,3 mln zł. Dziękujemy architektom: Panu Andrzejowi Szklarskiemu (odpowiedzialny za: elewację, drogę wewnętrzną, dach, drobne formy architektoniczne) oraz Panu Leszkowi Piskowskiemu (odpowiedzialny za: układ funkcjonalny wnętrz, remont i przebudowa pomieszczeń wewnętrznych, zagospodarowanie terenu) oraz wszystkim wykonawcom za wyjątkową cierpliwość i zaangażowanie w prace na rzecz obecnie ponad 60-letniego budynku.

Najciekawsze artykuły
Modlińska 257 z pozwoleniem i pieniędzmi na kompleksowy remont
Nowy sezon na budowie dróg
Masz uwagi do rozwiązań organizacji ruchu w Henrykowie?
Zielone wsparcie do 100% – nowy program osłonowy
Kulturaki. Literatura. Pierwsza edycja rodzinnego festiwalu kulturalnego