Polecane artykuły

Nie zwalniamy tempa przy budowie dróg
20 grudnia 2017
Rozpoczęły się prace na ul. Zyndrama z Maszkowic. W pierwszej kolejności przebudowane zostanie oświetlenie. Droga będzie mieć nawierzchnię asfaltową z odwodnieniem, jednostronny chodnik na całej długości, a miejscami dwustronny. Zgodnie z umową droga ma być gotowa do końca lipca 2018 r. W tym samym czasie ma zakończyć się budowa przedłużenia ul. Hemara i ul. Projektowanej 2KDD. Póki co wykonano ok. 200-metrowy odcinek ul. Hemara od ul. Białołęckiej do Kanału Bródnowskiego. Do połowy roku powstanie również nowy most nad Kanałem Bródnowskim. Ruszyły też prace przy II etapie przebudowy ul. Gladioli. W ramach inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia bitumiczna, wy budowany będzie jednostronny chodnik oraz ustawione zostaną słupy oświetleniowe. W listopadzie zakończyła się natomiast budowa ulicy Daniszewskiej z chodnikiem i nowym oświetleniem oraz skrzyżowanie Daniszewskiej z Białołęcką. Trwają jeszcze odbiory prac i przekazanie do eksploatacji. Ulicą pojadą autobusy, najprawdopodobniej na początku przyszłego roku, gdy Zarząd Transportu Miejskiego zakończy odbiory infrastruktury przystankowej.

W ramach budżetu partycypacyjnego został wykonany chodnik przy ul. Zdziarskiej na odcinku od ul. Olesin w kierunku ul. Kroczewskiej wraz z przejściem dla pieszych w rejonie ul. Olesin.

Nowe oświetlenie

10 nowych latarni oświetla ul. Astrową od ul. Skarbka z Gór do końca ulicy. Z początkiem przyszłego roku Urząd Dzielnicy planuje rozpocząć realizację oświetlenia ulic: Dziatwy, Brzozowy Zagajnik, Wadowickiej, Mławskiej oraz Waligóry.

Utwardzanie ulic

Do tegorocznej edycji programu utwardzania dróg gruntowych zakwalifikowało się ponad 30 ulic z całej Warszawy. W naszej dzielnicy programem zostały objęte ulice: Karnicka (190 m), Semaforowa od Karnickiej (220 m), Pszeniczna (530 m) oraz Myśliwska (320 m), które zostały już utwardzone. Ulica Fortel została przekazana wykonawcy pod budowę. W przyszłym roku utwardzone zostaną ulice: Szamotulska, Raciborska (od ul. Przytulnej do ul. Na Przełaj), Jarzę binowa (brakujący fragment), Ornecka (ok. 500 m odcinek od ul. Szamocin na północ), Platanowa oraz Inowłodzka (od ul. Marywilskiej w kierunku ul. Annopol).

Najciekawsze artykuły
Żeby Żerań Żwawo Żył
Budżet partycypacyjny od(nowa)
Wielkie utwardzanie dróg na Białołęce
Dom dziennego pobytu – studium wykonalności
Oratorium jakubowe po raz trzeci