Polecane artykuły

W Białołęckim Ośrodku Kultury
20 grudnia 2017
Początek nowego roku zapowiada się w Białołęckim Ośrodku Kultury wyjątkowo muzycznie. 13 stycznia 2018 r. o godz. 19.00 na scenie przy van Gogha 1 odbędzie się Koncert Noworoczny JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI SEXTET, w którym oprócz legendy polskiego jazzu usłyszymy takie sławy jak Henryk Miśkiewicz i Sławomir Kurkiewicz. Natomiast 20 stycznia 2018 r. BOK zaprasza na wspólne kolędowanie z bijącym rekordy popularności zespołem Enej, który wystąpi na drugiej scenie BOK-u, przy Głębockiej 66.

Jan Ptaszyn Wróblewski Sextet w ramach Białołęckich Wieczorów Jazzowych

Jana Ptaszyna Wróblewskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. To jeden z największych polskich saksofonistów tenorowych i barytonowych, kompozytor, aranżer, dyrygent i popularyzator muzyki jazzowej. Występował m.in. z Jazz Believers i zespołem Andrzeja Kurylewicza. Komponował też muzykę filmową i piosenki śpiewane przez Ewę Bem, Marylę Rodowicz czy Andrzeja Zauchę. W 1958 r. jako pierwszy polski jazzman wystąpił w Stanach Zjednoczonych – na festiwalu w Newport.

Podczas Koncertu Noworocznego legenda polskiego jazzu wystąpi z programem Moi pierwsi mistrzowie Komeda/Trzaskowski/Kurylewicz. W ramach tego projektu artysta chce podziękować trzem wspaniałym kolegom, a zarazem mistrzom, którzy pojawili się w jego życiu zaraz na początku kariery. Z każdym z nich miał szczęście współpracować w przeciągu pierwszych trzech lat, wtedy jeszcze próbowania grania jazzu. Jak mówi Ptaszyn, program ten to wspaniała równowaga, ponieważ każdy z nich miał do jazzu zupełnie inne podejście, każdy miał odrębną specyfikę, a wszyscy dopełniali się wspaniale, tworząc konsensus o jakim trudno dziś marzyć. Podczas koncertu usłyszymy między innymi utwory: Astigmatic (Krzysztof Komeda),Better Luck Next Time (Andrzej Trzaskow ski), Kołysanka (Krzysztof Komeda), Vision (Andrzej Trzaskowski), Szara kolęda (Krzysztof Komeda), Drivin (Jan Ptaszyn Wróblewski). <>Na scenie BOK-u, oprócz Ptaszyna, wystąpią: Henryk Miśkiewicz (saksofon altowy), Robert Majewski (trąbka), Wojciech Niedziela (fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas), Marcin Jahr (perkusja). Koncert jest częścią Białołęckich Wieczorów Jazzowych – cyklu kwartalnych koncertów jazzowych, odbywających się w Białołęckim Ośrodku Kultury od stycznia 2016 r. Do tej pory na Scenie BOK-u zagrali: Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu, Włodek Pawlik-Trio, Michał Urbaniak z Urbanatorem, Vein feat. Greg Osby, Smolik Kev Fox, Urszula Dudziak i Stanisław Soyka.

Jan Ptaszyn Wróblewski Sextet
13 stycznia 2018, godz. 19.00,
Scena BOK przy van Gogha 1
Bilety: normalne 70 zł, ulgowe 50 zł
Koncert jest objęty projektem
Wychodzę z rodzicami.

Kolędowanie z Enejem

Natomiast 20 stycznia 2018 o godz. 19.00 na Scenie BOK-u przy Głębockiej 66 odbędzie się Kolędowanie z Enejem. To niezwykły projekt muzyczny, który odwołuje się do tak ukochanej przez nas wszystkich tradycji kolędowania. Wszyscy uwielbiamy wspólne śpiewanie znanych, bożonarodzeniowych melodii, a energia, młodość i radość, tak dobrze znane wszystkim fanom grupy, dodadzą uroku każdemu wspólnie spędzonemu wieczorowi. Dlatego też podczas Kolędowania z Enejem usłyszymy najbardziej znane polskie kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach zespołu, urozmaicone melodiami rodem z Ukrainy.

Enej to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy. Zespół ma na swoim koncie siedem singli bijących rekordy popularności w Internecie i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce m.in. Radio Hello, Skrzydlate ręce, Tak smakuje życie, Lili, Symetryczno-Liryczna, Zbudujemy dom i Nie chcę spać. Enej koncertuje w Polsce, jak również poza granicami kraju (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Litwa, Ukraina, Włochy, Belgia, Czechy).

Kolędowanie z Enejem
20 stycznia 2018, godz. 19:00,
Scena BOK przy Głębockiej 66
Bilety: 55 zł (przedsprzedaż), 65 zł
(w dniu koncertu)

Zrealizuj swój pomysł z Białołęckim Ośrodkiem Kultury

Białołęcki Ośrodek Kultury ogłasza III edycję konkursu na współorganizację wydarzeń we współpracy z Ośrodkiem pod tytułem: Zrealizuj swój pomysł w BOK-u oraz zaprasza do składania ofert. Do konkursu mogą przystąpić organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne oraz osoby fizyczne, które zaprezentują projekty wpisujące się w cele i zakres działalności statutowej BOK-u. Oferta dotyczy inicjatyw realizowanych na terenie Dzielnicy Białołęka w terminie od 17 lutego do 31 października 2018 roku. Zaangażowanie BOK-u we współorganizację nie obejmuje przekazywania wnioskodawcom środków pieniężnych na realizację projektu. Natomiast w uzasadnionych przypadkach Ośrodek może sfinansować wybrany element projektu. Wszelkie koszty związane z udziałem BOK w projekcie muszą zostać zawarte w kosztorysie projektu. Wydrukowane i podpisane wnioski konkursowe należy składać do 8 stycznia 2018 roku do godz. 16:00 w sekretariacie BOK-u przy ul. Van Gogha 1.

Więcej informacji, regulamin: www.bok.waw.pl.

Najciekawsze artykuły
Warszawa dba o środowisko
Park Botewa a w nim ...
Przystąpienie do sporządzenia MPZP Wiśniewa w rejonie ul. Kołacińskiej
Piknik międzypokoleniowy „U Ćwiklińskiej i Ordonówny”
Teatr dla dużych i małych