Polecane artykuły

Robimy projekty z budżetu partycypacyjnego
13 października 2017
Ostatni kwartał roku, to czas realizacji najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych projektów z budżetu partycypacyjnego. Wymagają one dłuższych przygotowań, wyboru projektantów, a następnie wyboru wykonawców. Ponadto często są na tyle drogie, że konieczne jest przeprowadzanie przetargów.

We wrześniu został zrealizowany projekt doświetlenia przejść dla pieszych na ul. Aluzyjnej. Na przejściach nie ma sygnalizacji świetlnej, więc dodatkowe oświetlenie znacząco poprawiło bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. A to nie jedyny projekt poprawiający bezpieczeństwo pieszych w dzielnicy. Do końca roku zostaną zrealizowane jeszcze bezpieczne przejścia na ul. Odkrytej i Nowodworskiej oraz w rejonie szkoły na ul. Ostródzkiej, które również zyskają dodatkowe oświetlenie.

Mieszkańcy Nowodworów z pewnością zauważyli prace trwające w rejonie ul. Książkowej, między ul. Odkrytą a ul. Światowida. Powstaje tam projekt Stworzenie zielonego skweru rekreacyjno-sportowego-miejsca wypoczynku, siłowni plenerowej, placu zabaw i sportów. W ramach projektu posadzone zostaną drzewa i inna zieleń, powstaną alejki wraz z ławeczkami, koszami na śmieci, oświetlenie, siłownia plenerowa, plac zabaw, część sportowa, hamaki do wypoczynku, tablica na ogłoszenia, stojaki rowerowe.

Budżet partycypacyjny pozwala realizować projekty z wielu obszarów. Projekt Bliżej siebie realizowany jest już po raz 3. To mini dom kultury, propagujący różne formy kreatywnego spędzania wolnego czasu, poznawania świata oraz ciekawych ludzi. Umożliwia poznanie nowych technik rękodzielniczych i rozwoju osobistego, a także wpływa na pobudzanie kreatywności wśród osób w każdym wieku, jednocześnie prowadząc do integracji ludzi z różnych środowisk. W październiku zapraszamy na cykl warsztatów Babie lato. Tematem spotkań będzie szydełkowanie. Uczestnicy wykonają m.in. koszyki, maskotki i koronki. Spotkania odbędą się 18 i 25 października, o godz. 18.00, w Galerii B.S. przy ul. Łazanowickiej 18. Zapisy na warsztaty: bs@galeriabs.waw.pl lub telefonicznie pod nr tel. 513 055 876. Liczba miejsc ograniczona.

Do 29 listopada można również wziąć udział w zajęciach z samoobrony dla kobiet – Bezpieczna w wielkim mieście. Projekt ten wygrał we wszystkich trzech obszarach. Teraz realizowany jest w obszarze 2, w Szkole Podstawowej nr 110, przy ul. Bohaterów 41 w poniedziałki, środy bądź piątki w godzinach 18.00-20.00. Obowiązują zapisy: akostkowska@um.warszawa.pl.

Najciekawsze artykuły
Warszawa dba o środowisko
Park Botewa a w nim ...
Przystąpienie do sporządzenia MPZP Wiśniewa w rejonie ul. Kołacińskiej
Piknik międzypokoleniowy „U Ćwiklińskiej i Ordonówny”
Teatr dla dużych i małych