Polecane artykuły

Z Wiśniewa do Aten
13 października 2017
Aktualny Mistrz Polski w kategorii wagowej do 85 kg Kamil Bartosiewicz, będący w barwach AZS Warszawa, reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy w Sarajewie i Atenach. Przypomnijmy, że pierwszym trenerem Kamila był nauczyciel WF-u w SP nr 257 Tomasz Rybarski, a później trafił pod skrzydła Radosława Radtke i Przemysława Malinowskiego w UKS Talent Białołęka.

Sukcesy starszego kolegi były bodźcem do treningów dla młodszych adeptów zapasów, regularnie odnoszących sukcesy. W 2017 r. białołęcki Talent po raz drugi z rzędu wygrał rywalizację w Klubowej Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. We wrześniu rozegrano IX Ogólnopolski Turniej Białołęka Wrestling Cup oraz zawody pierwszego kroku zapaśniczego dla najmłodszych. W obydwu turniejach zwyciężyli drużynowo zapaśnicy z Białołęki.

Zapasy na stałe zagościły również w SP nr 342. Od 2013 r. działa tam klasa sportowa o profilu zapasy. W chwili obecnej działają już cztery eski, a zainteresowanie nauką w tej klasie jest olbrzymie. Uczniowie trenujący zapasy odnoszą nie tylko sukcesy sportowe, ale mogą się poszczycić świetnymi wynikami w nauce.

Najciekawsze artykuły
Warszawa dba o środowisko
Park Botewa a w nim ...
Przystąpienie do sporządzenia MPZP Wiśniewa w rejonie ul. Kołacińskiej
Piknik międzypokoleniowy „U Ćwiklińskiej i Ordonówny”
Teatr dla dużych i małych