Polecane artykuły

3. urodziny Kina na Boku w Białołęckim Ośrodku Kultury
13 października 2017
Kameralne, z niepowtarzalnym klimatem i stale rosnącą widownią. Kino na Boku w Białołęckim Ośrodku Kultury obchodzi w październiku swoje 3. urodziny! W programie m.in. wstęp wolny na Poranek Filmowy, oferta dla par i konkursy, w których będzie można wygrać wejściówki do kina i płyty DVD z filmami.

Kino na Boku, pierwsze profesjonalne kino na Białołęce, zostało otwarte w połowie października 2014 roku. Od tego czasu z powodzeniem wpisało się w kulturalny pejzaż dzielnicy i zyskało swoją lojalną widownię, która z roku na rok się stale się powiększa. W ciągu trzech lat od otwarcia filmy obejrzało ponad 70 000 osób. Najchętniej oglądane filmy to m.in. Maria Skłodowska-Curie, Listy do M 2, Auta 3, Ostatnia rodzina, Piękna i Bestia i La la land.

– Bardzo się cieszymy ze stale rosnącej widowni naszego kina, mówi Karolina Adelt-Paprocka, dyrektor BOK-u. Kino na BOK-u to nie tylko miejsce spotkań ze świetnym filmem i miejsce rozwoju dobrych praktyk filmowych, ale również rozrywka na najwyższym poziomie. Zależy nam na emisji filmów o wysokich walorach artystycznych. Dlatego proponujemy zarówno kino artystyczne, jak i ambitne produkcje komercyjne. A wszystko to za cenę o połowę niższą niż w dużych multipleksach – dodaje Adelt-Paprocka, która kilka lat temu była szefową stołecznego Kina Kultura. Dlatego też kino jest jej szczególnie bliskie.

Co 2 tygodnie BOK organizuje Poranki Filmowe dla najmłodszych dzieci z najnowszymi produkcjami cieszącymi się ogromnym zainteresowaniem wśród małych kinomanów. Białołęka to nie tylko najmłodsza dzielnica Warszawy, ale także miejsce, w którym rodzi się bardzo dużo nowych warszawiaków. Dlatego w każdy drugi czwartek miesiąca organizowany jest cykl Wychodzę z rodzicami. BOK zapewnia bezpłatną opiekę nad dziećmi w czasie trwania wydarzeń przeznaczonych dla widzów dorosłych. Rodzice oglądają film, a za ścianą obok ich dzieci spędzają kreatywnie czas pod okiem doświadczonych animatorów. Cykl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3-8 lat. Z propozycji mogą skorzystać bezpłatnie wszyscy rodzice, którzy wykupili bilet na jedno z wydarzeń oznaczone hasłem Wychodzę z rodzicami.

– Słuchamy głosu mieszkańców, chcemy wspólnie z nimi tworzyć repertuar kina. Białołęka to młoda dzielnica, która dopiero kształtuje swoją tożsamość. Chcemy, by to właśnie kultura była jednym z narzędzi zmiany społecznej, która będzie miała wpływ na to, jak ta dzielnica będzie wyglądała w przyszłości – podkreśla Karolina Adelt-Paprocka.

W Kinie na Boku, oprócz repertuaru filmowego na stronie www.bok.waw.pl, realizowane są tak że edukacyjne projekty specjalne, np. w ramach konkursu Zrealizuj swój pomysł w BOK-u. Dotychczas odbyło się m.in. Kino dla mam – filmy były wyświetlane ze ściszonym dźwiękiem i kameralnym oświetleniem, na sali dzieci miały specjalny kącik do zabaw, a rodzice po seansie dyskutowali o obejrzanym filmie, czy Kino bez barier – seanse z audiodeskrypcją dla osób niewidzących i słabowidzących, pozwalającą na pełniejszy odbiór filmu.

Ceny biletów: 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy: dzieci, młodzież oraz osoby 65 +) oraz 10 zł (Poranki Filmowe).

Scena małego widza z Teatrem Baj

Począwszy od sezonu teatralnego 2017/18 Teatr Baj zmienił miejsce prezentacji swoich spektakli. W ramach Sceny Małego Widza z Teatrem Baj, będą one wystawiane dwa razy w miesiącu na obu scenach BOK-u.

  • Kto rozśmieszy pechowego nosorożca, 14 i 15.10., godz. 11.00, ul. van Gogha 1
  • Doktor Dolittle i jego zwierzęta, 18 i 19.11., godz. 11.00, ul. Głębocka 66
  • Plastusiowy pamiętnik, 11 i 12.11., godz. 11.00, ul. van Gogha 1
  • Zima w Dolinie Muminków, 16 i 17.12., godz. 11.00, ul. van Gogha 1

Bilety (25 zł): www.bok.waw.pl
Najciekawsze artykuły
Warszawa dba o środowisko
Park Botewa a w nim ...
Przystąpienie do sporządzenia MPZP Wiśniewa w rejonie ul. Kołacińskiej
Piknik międzypokoleniowy „U Ćwiklińskiej i Ordonówny”
Teatr dla dużych i małych