Polecane artykuły

Sąsiedzki ogród z inicjatywy lokalnej
20 lipca 2017
Nasz ogród działa niemal od samego początku 3 Pokoi z kuchnią, czyli od 2014 roku. Na początku musieliśmy włożyć w niego sporo pracy, aby odgruzować i uprzątnąć teren. Potem zostały wydzielone grządki i od tego czasu każdy chętny sąsiad może przyjść i zaadaptować sobie kawałek ziemi i uprawiać według własnych potrzeb. Chcemy, aby ten nasz wspólny ogród uprawiało nam się wygodnie, stąd wziął się pomysł na rozpisanie wniosku na inicjatywę lokalną. Przydałaby nam się porządna pompa, zbiorniki na wodę, a przede wszystkim ogrodzenie, bo okoliczne dziki czy sarny bardzo chętnie stołują się na naszych plonach. Nasz ogród to nie tylko grządki z warzywami, ale to też część wspólna, na której można odpocząć przy grillu. Chcemy wyposażyć tę część w hamaki, siedziska, aby można było wygodnie się rozłożyć i czerpać z natury, która nas otacza.

Plan na realizację zawiera wspólne spotkania, na których będziemy omawiać co i kiedy jest do zrobienia. Będą ustalane dyżury podlewania części wspólnych. Będziemy wspólnie malować, budować narzędziownik, ogrodzenie, sadzić rośliny, szyć poduchy i zbijać skrzynie do siedzenia.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w tych spotkaniach, będzie można poznać sąsiadów, zobaczyć jak wyglądają prace oraz posłuchać ekspertów w poszczególnych dziedzinach, bo wśród obecnie korzystających z uroków naszego ogrodu mamy ekspertów od pszczelarstwa, ogrodnictwa czy wędzenia oraz innych, którzy nabierają doświadczenia w każdym roku uprawiania własnych grządek.

Anna Druzd

Najciekawsze artykuły
Nowe drogi i udogodnienia dla pieszych i rowerzystów
Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy
Zapaśnicze zmagania na Strumykowej
Białołęka ma kolejny zabytek
Listopad w Białołęckim Ośrodku Kultury