Polecane artykuły

Wakacje z BOK
20 lipca 2017
Michał Urbaniak na inaugurację sezonu artystycznego BOK!

Na otwarcie nowego sezonu artystycznego Białołęcki Ośrodek Kultury szykuje kolejną jazzową niespodziankę. I to dużego formatu. Michał Urbaniak i jego Urbanator zagrają na scenie BOK przy van Gogha 9 września.

Nie przebrzmiały jeszcze echa koncertu Jana Garbarka przygotowanego z okazji 20-lecia ośrodka, a BOK zaskakuje kolejnym muzycznym deserem. Michał Urbaniak to jedno z najbardziej rozpoznawalnych w świecie jazzowym nazwisk i to właśnie on z projektem muzycznym Urbanator zagra na inaugurację sezonu artystycznego 2017/2018. Koncert będzie jednocześnie kontynuacją cyklu Białołęckich Wieczorów Jazzowych, które w 2016 roku rozpoczął laureat prestiżowej nagrody Grammy Awards Włodek Pawlik.

Michał Urbaniak grał z największymi na świecie legendami jazzu. Wystarczy wymienić tylko jedno nazwisko – Miles Davis. Do swoich muzycznych projektów zapraszał i był zapraszany do współpracy m.in. przez: Quincy Jonesa, Billy Cobhama, Joe Zawinula, Herbie Hancocka, Waynea Shortera, Kenny Garretta, Georgea Bensona, Marcusa Millera czy Jaco Pastoriusa.

Jest liderem, kompozytorem i aranżerem autorskich projektów: Jazz Legends, Fusion, Urbanator, Urbanizer, UrbSymphony, pierwszym na świecie skrzypkiem wynalazcą, który zagrał na pięciostrunowych skrzypcach, zbudowanych według własnego pomysłu. Od wielu lat związany z filmem i teatrem. Podczas swojej kariery zawsze wspierał młodych muzyków. Prowadzi także od lat cykl warsztatów jazzowych dla muzyków młodego pokolenia.

9 września 2017 r. o godzinie 19.00 na scenie BOK-u przy ul. van Gogha 1. Bilety są już dostępne na stronie www.bok.waw.pl

Stand-up, czyli kabaret tylko dla dorosłych

Najlepsi polscy stand-uperzy wystąpią w wakacyjne wieczory w Białołęckim Ośrodku Kultury. Dobór wykonawców nie jest przypadkowy – to aktualnie czołówka przedstawicieli tego gatunku rozrywki, pośród których znajdziecie znanego i lubianego Kacpra Rucińskiego.

W przeciwieństwie do kabaretu, stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy i kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdej scenki czy wiersza, przedstawienia i ich wartości wizualnej. Artyści stand-upowi za główny cel stawiają sobie rozbawienie publiczności, przywiązują mniejszą wagę do kwestii artystycznych.

Na dwa wakacyjne miesiące Białołęcki Ośrodek Kultury przygotował aż cztery przedstawienia.

Bękarty stand-upu: Łukasz Lotek Lodkowski i Karol Modzelewski, 6 lipca, godz. 19.00, Scena BOK przy van Gogha 1.

Artyści łączą na scenie błyskotliwe i ostre teksty z charyzmą. Łukasz Lotek Lodkowski ma na koncie zwycięstwo w Antrakt Stand-Up Festiwal. Zapada w pamięć nie tylko ze względu na talent urodzonego komika i pozytywną energię. Karol Modzelewski z kolei stawia zdecydowanie na kontakt z publiką, który łapie w mgnieniu oka.

Rafał Pacześ i Tomasz Boras Borkowski, 20 lipca, godz. 19.00, Scena BOK przy Głębockiej 66.

Rafał Pacześ jest w stanie wykrzesać energię z nawet najbardziej ospałego tłumu. Dotyka stosunków damsko-męskich i polskiej codzienności. Tomasz Boras Borkowski podczas swoich występów nie boi się poruszać newralgicznych, trudnych i ważnych tematów z zakresu otaczającej nas rzeczywistości.

Łukasz Lotek Lodkowski, Wiolka Walaszczyk i Jacek Stramik, 3 sierpnia, godz. 19.00, Scena BOK przy Głębocka 66.

Łukasz Lotek Lodkowski to jeden z najbardziej energetycznych wykonawców polskiej sceny stand-upowej. Naturalnie śmieszny. Wszystkie elementy, które posiada legitymizują go do rozbawiania jak najliczniejszych tłumów. Wiolka Walaszczyk – charyzmatyczna, energetyczna, impulsywna. Bardzo wyrazista osobowość, do tego mocny, dosadny humor plasują ją w czołówce rodzimego stand-upu. Jacek Stramik natomiast nie uznaje tematów tabu, żartuje dosłownie ze wszystkiego, w tym z siebie. Cechuje go silna dbałość o językową stronę występów.

Kacper Ruciński i Michał Leja, 17 sierpnia, godz. 19.00, Scena BOK przy van Gogha 1.

Kacper Ruciński to humor obserwacyjny, do tego szczypta abstrakcji, nieco bezczelności i cała masa inteligencji. Wszystko to sprawia, że jest to komik w niektórych kręgach wręcz kultowy. Słusznie kojarzony z programem TVP2 Tylko dla dorosłych, którego był gospodarzem. Michał Leja to stand-uper, improwizator z wielką swobodą poruszający w swoich występach tematy z naszego codziennego życia.

LATO TUŻ OBOK – wakacje z Białołęckim Ośrodkiem Kultury

Ruszył letni projekt Białołęckiego Ośrodka Kultury LATO TUŻ OBOK. Na wszystkie dzieci czekają animatorzy z Latoboku, Barakowozu i Domku Ratownika. Obok trzech pawilonów kulturalnych można stworzyć kredowe malowidła, bawić się w gry podwórkowe, łapać bańki mydlane. Na wszystkie zajęcia wstęp wolny. Animatorzy BOK-u dbają o dobrą zabawę przez całe wakacje w 4 miejscach na Białołęce:
Latobok w każdy czwartek i piątek od 16.00 do 19.00 będzie jeździł w Parku Magiczna, a w środy pojawi się w tych samych godzinach przed BOK-iem przy ul. van Gogha 1.
Barakowóz będzie stacjonował w Parku Picassa od 12.00 do 18.00 w każdy czwartek, piątek i sobotę (w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia będą odwołane).
Animacje w Parku Magiczna każda sobota od 12.00 do 15.00.
Domek ratownika przed BOK-iem przy Głębockiej 66 zaprasza na animacje w każdą sobotę od 16.00 do 18.00.

Na Lata w mieście, bezpłatny cykl filmowy, zapraszamy do kina Na Boku przy ul. van Gogha 1 we wtorki i czwartki o 10.00. Pierwszeństwo wstępu na wszystkie spotkania mają białołęckie placówki oświatowe prowadzące akcję Lato w mieście. Na pozostałe 50 miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne (22 300 48 00, wew. 1) lub mailowe (kasa@bok.waw.pl). Osoby niezapisane będą wpuszczane w drugiej kolejności, zgodnie z dostępnością miejsc.

Najciekawsze artykuły
Przedszkole przejęte od POLFY – jak nowe
Nie zwalniamy tempa przy budowie dróg
Walka ze smogiem
Z Serca Darami – czyli pomagamy tym, że śpiewamy
W Białołęckim Ośrodku Kultury