Polecane artykuły

Bezpłatna sterylizacja, kastracja i czipowanie zwierząt
9 maja 2017
Już ruszyły zapisy na bezpłatne zabiegi sterylizacji i kastracji psów oraz kotów finansowane przez m.st. Warszawę. Kontynuowana będzie również akcja czipowania zwierząt.

Właściciele psów i kotów zamieszkujący na Białołęce mogą wykonać zabiegi u swoich pupili w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej VETKA przy ul. Modlińskiej 65, tel. (22) 614 58 99 lub 507 026 626. Można też skorzystać z innego wybranego przez siebie zakładu leczniczego na terenie Warszawy bez względu na dzielnicę zamieszkania. Wykaz placówek publikujemy na stronie www.bialoleka.waw.pl. Miasto Stołeczne Warszawa pokrywa koszty zabiegu obejmujące:

 • wizytę kwalifikującą, w tym badanie kliniczne przed zabiegiem w siedzibie lecznicy dla zwierząt,
 • wykonanie standardowego zabiegu sterylizacji/kastracji w narkozie,
 • zapewnienie psu/kotu opieki pooperacyjnej do czasu wybudzenia z narkozy, w tym podanie środka przeciwbólowego i antybiotyku,
 • wizytę kontrolną w siedzibie lecznicy, obejmującą badanie kliniczne oraz zdjęcie szwów.

Miasto nie pokrywa kosztów badań dodatkowych (np.: EKG, RTG, USG, badanie krwi, moczu), które mogą być wskazana przez weterynarza po badaniu klinicznym kwalifikującym do zabiegu. Miasto nie ponosi również kosztów wykonania innych dodatkowych zabiegów/usług i nie bierze odpowiedzialności za ewentualne powikłania pooperacyjne oraz nie ponosi kosztów związanych z ich leczeniem.

Warunkiem skorzystania z zabiegu finansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawę jest:

 • wypełnienie przez właściciela zwierzęcia – w dwóch egzemplarzach wniosku właściciela o wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji* psa/kota* w 2017 roku” (dostępne w lecznicach),
 • okazanie dowodu tożsamości,
 • okazanie dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia (np. książeczka zdrowia, paszport psa/kota),
 • oznakowanie elektronicznie zwierzęcia,
 • aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie (w przypadku psów).

Czipowanie czworonogów

Miasto kontynuuje akcję bezpłatnego czipowania psów i kotów. Wykonywane jest w tych samych lecznicach co zabiegi sterylizacji i kastracji. Warunkiem skorzystania z bezpłatnego oznakowania psa/kota jest:

 • wypełnienie w dwóch egzemplarzach przez właściciela/organizację pozarządową/inny podmiot wniosku o wykonanie elektronicznego oznakowania psa/kota (formularze dostępne lecznicach),
 • okazanie dowodu tożsamości,
 • okazanie dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia (np. książeczka zdrowia, paszport psa/kota),
 • ukończenie przez zwierzę 12 tygodnia życia
 • okazanie aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie (w przypadku psów).

  Po zaczipowaniu właściciel otrzyma podpisany przez lekarza egzemplarz wniosku, a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela zostaną wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal: www.safe-animal.eu w ciągu 14 dni od wszczepienia mikroprocesora. Obie akcje, prowadzone będą do 15 grudnia br. lub wyczerpania środków finansowych. Koordynowane są przez Wydział Spraw Zwierząt Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Szczegółowe informacje dot. akcji znajdują się na stronie bip.warszawa.pl/bos w zakładce: zwierzęta w mieście.

Najciekawsze artykuły
Modlińska 257 z pozwoleniem i pieniędzmi na kompleksowy remont
Nowy sezon na budowie dróg
Masz uwagi do rozwiązań organizacji ruchu w Henrykowie?
Zielone wsparcie do 100% – nowy program osłonowy
Kulturaki. Literatura. Pierwsza edycja rodzinnego festiwalu kulturalnego