Polecane artykuły

Budżet partycypacyjny po weryfikacji
9 maja 2017
Zakończyła się weryfikacja projektów zgłoszonych w 4. edycji budżetu partycypacyjnego, do której trafiło ich aż 188. Prowadzona była dwustopniowo; najpierw sprawdzali ją urzędnicy m.in. pod kątem możliwości realizacji w jeden rok, szacowali koszty i zgodność projektu z prawem, kompetencjami dzielnicy oraz z planami miejscowymi. Następnie projekty trafiły do dzielnicowego Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego, którego członkowie analizowali wynik weryfikacji urzędniczej. 13 projektów ich decyzją zostało skierowane do ponownej weryfikacji.

Weryfikacja urzędnicza i dzielnicowego Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego zakończyła się 130 projektami pozytywnymi i 44 negatywnymi, a 25 projektów zostało wycofanych przez projektodawców.

Odwołania

Do 11 maja projektodawcy mają ostatnią szansę na odwołanie od weryfikacji. Jeżeli członkowie Zespołu uznają zasadność odwołania, wówczas projekt kierowany jest do ponownej weryfikacji. Ta musi się zakończyć najpóźniej 26 maja. Wówczas poznamy ostateczną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania. Zachęcamy do śledzenia strony www.bialoleka.waw.pl oraz profilu facebook’owego Budżet Partycypacyjny w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.

Robimy, robimy

Tymczasem na Białołęce realizowane są kolejne projekty wybrane w poprzedniej edycji budżetu partycypacyjnego.

Po długim weekendzie majowym w Parku Magiczna ruszają dwa projekty sportowe. Magiczna zumba będzie trwała do września. Zajęcia będą odbywały się w soboty w godz. 9.00 – 10.00. Każdego miesiąca zaplanowano inne zajęcia: ABT, TBC, pilates, stretching, zumbę. Z kolei Plenerowe warsztaty sportowe i taneczne dla mieszkańców Zielonej Białołękipotrwają do lipca, a w ich ramach będzie można poćwiczyć stretching (poniedziałki 17.00-18.00, środy 18.00-19.00 i piątki 15.00-16.00) oraz różne rodzaje tańca salsę, latino, taniec dawny, tańce folklorystyczne, bollywood, taniec towarzyski, afrykański i zumbę (soboty 10.00-12.00). Dokładny harmonogram dostępny jest na stronie www.bialoleka.waw.pl. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść, przynieść swoją matę do ćwiczeń i wygodnie się ubrać.

6.00 w Polsko-Angielskiej Szkole Podstawowej Mentis przy ul. Słodkiej 2 odbędzie się Piknik Naukowy pn. Białołęcki Kiermasz Wiedzy – Naukowy zawrót głowy. Będzie okazja do eksperymentowania, doświadczania, poznawania, zadawania rozmaitych pytań i do zabawy połączonej z atrakcyjną formą poznawania świata nauki. Osoby odwiedzające festiwal będą mogły wziąć udział w pokazach naukowych z użyciem CO2, helu, ciekłego azotu i ognia, w warsztatach z fotografii, podczas których poznają tajemnicę malowania światłem, warsztatach z robotyki. Dzięki kuli sferycznej będzie możliwość doświadczenia zasad przyciągania ziemskiego a w mobilnym planetarium – obserwacji nieba. Oprócz tego będzie przygotowany plener malarski, kącik krawiecki oraz majsterkowanie, gry planszowe lub gry multimedialne. Będzie można dowiedzieć się jak pracuje mózg i jak o niego zadbać, aby pracował jak najdłużej. Dla najmłodszych zorganizowany będzie Klubik Małego Einsteina z zabawami w języku polskim oraz angielskim. Wstęp jest wolny.

W maju rozpoczynamy też zajęcia z samoobrony dla kobiet zamieszkujących Zieloną Białołękę. Zajęcia odbywają się w szkole podstawowej nr 112 przy ul. Zaułek 34, w poniedziałki, środy i piątki w godz. 18.00 – 20.00. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy w dzielnicowym Wydziale Sportu i Rekreacji. Liczba miejsc jest ograniczona!

Powstało już boisko przy ul. Echa Leśne w ramach projektu Rozbudowa trenu rekreacyjnego Truskawkowe Pole. Na razie jednak musimy jeszcze chwilę poczekać na korzystanie z obiektu, bo po sąsiedzku trwają prace przy budowie żłobka. Jak tylko się zakończą, wykonamy ostatnie elementy tego projektu – piłkochwyty i ogrodzenie.

Najciekawsze artykuły
Modlińska 257 z pozwoleniem i pieniędzmi na kompleksowy remont
Nowy sezon na budowie dróg
Masz uwagi do rozwiązań organizacji ruchu w Henrykowie?
Zielone wsparcie do 100% – nowy program osłonowy
Kulturaki. Literatura. Pierwsza edycja rodzinnego festiwalu kulturalnego