Polecane artykuły

BOK – co nowego w maju
9 maja 2017
LEGENDARIUM – premiera teatralna

28 maja na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury będzie miała miejsce kolejna tego roku premiera. Kompania Teatralna Mamro zaprezentuje swój najnowszy spektakl pt. Legendarium.

Legendarium to nowa, oryginalna propozycja spektaklu teatralnego Kompanii Teatralnej Mamro: otwarty zbiór jednoaktówek połączonych hasłem przewodnim, czyli tytułową legendą. Współautorem kolejnych części może zostać każdy, wystarczy przesłać swój pomysł reżyserowi (promocja@bok.waw.pl). Pierwsze dwie jednoaktówki, które zobaczy my w maju to Arka, opowiadająca o prawdziwych losach biblijnego patriarchy – jego rozdarciu pomiędzy wolą Boga, a wolą swojego ziemskiego władcy. Niedźwiedź to z kolei historia powstania współczesnej legendy o Niedźwiedziu-Mścicielu opartej na autentycznej historii, jaka rozegrała się w latach siedemdziesiątych XX w. na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Legendarium – premiera, BOK ul. Głębocka 66, 28 maja, godz. 19.00, bilety: normalny 10 zł, ulgowy 8 zł dostępne na www.bok.waw.pl oraz w kasach Ośrodka. W ramach cyklu Wychodzę z rodzicami zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku 3–8 lat.

Obowiązują wcześniejsze rezerwacje: kasa@bok.waw.pl lub telefonicznie 22/3004800 wew. 2.

KINO dla niedowidzących

Kino bez barier to jedyne w Warszawie cykliczne projekcje filmów z audiodeskrypcją. BOK otwiera nowe możliwości dla osób z niepełnosprawnością wzroku, dla których wyświetlony zostanie film Układ zamknięty.

To drugi seans filmu z audiodeskrypcją w Kinie na BOK-u przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Dzięki komentarzom wplecionym w ścieżkę dźwiękową filmu, osoby niewidome i słabowidzące słyszą, co dzieje się na ekranie: dostają opis postaci, miejsca akcji, gestykulacji i mimiki aktorów. Projekt ma na celu zapewnić większy dostęp do kultury osobom z problemami ze wzrokiem. Do kina można wybrać się także z psem przewodnikiem.

Układ zamknięty to obraz zetknięcia świata prokuratorsko-skarbowych przekrętów z polityką w tle, w którym centralną postacią jest czarny charakter – prokurator Kostrzewa grany przez Janusza Gajosa. To prowodyr akcji mającej na celu przyskrzynienie niewinnych przedsiębiorców i przejęcie ich dochodowego biznesu. W czasach PRL-u bohater doniósł na swojego dziekana, dzięki czemu uratował się przed wyrzuceniem ze studiów. Jeden zły uczynek okazał się kamyczkiem, który zapoczątkował lawinę podłości.

Układ zamknięty – BOK ul. van Gogha 1, 20 maja, godz. 11.00. Wstęp wolny. Wydarzenie realizowane jest w ramach konkursu Zrealizuj swój pomysł w BOK-u.

Najciekawsze artykuły
Przedszkole przejęte od POLFY – jak nowe
Nie zwalniamy tempa przy budowie dróg
Walka ze smogiem
Z Serca Darami – czyli pomagamy tym, że śpiewamy
W Białołęckim Ośrodku Kultury