Kultura

Ruszyło kino w plenerze
29 lipca 2020
To już kolejne wakacje kiedy można obejrzeć w Parku Henrykowskim kinowe hity w wygodnym leżaku. Na Białołęce cykl zainaugurował oscarowy film Green book z Viggo Mortensenem. W kolejny piątek zobaczymy tenisową rywalizację broniącego po raz piąty tytułu mistrza Björna Borga i młodego Johna McEnroe’a podczas finałowego meczu na kortach Wimbledonu w 1980 roku. Rozkład jazdy z kolejnymi filmami podczas tegorocznej edycji Białołęckiego Lata Filmowego prezentujemy poniżej:
  • 17.07., godz. 21.30, Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
  • 24.07., godz. 21.30, Blade Runner 2049
  • 31.07., godz. 21.30, Przemytnik
  • 7.08., godz. 21.00, The Walk. Sięgając Chmur
  • 14.08., godz. 21.00, Pozycja obowiązkowa
  • 21.08., godz. 21.00, Król Artur: Legenda Miecza
  • 28.08., godz. 21.00, Player One
  • 04.09., godz. 20.00, 41 dni nadziei

Uwaga! Zmieniają się godziny rozpoczęcia pokazów. W lipcu startujemy o godzinie 21.30, w sierpniu o 21.00, zaś we wrześniu o godzinie 20.00.

Kino plenerowe w epidemii

W tym miejscu zazwyczaj przypominaliśmy o zabraniu ze sobą ciepłej bluzy, kurtki przeciwdeszczowej oraz czegoś do siedzenia. W chłodniejsze wieczory dodatkowa warstwa ubrań może się przydać. Pamiętajmy jednak, że tegoroczne kino pod chmurką będzie odmienne od tego, do którego przywykliśmy od wielu lat. Każdy uczestnik wydarzenia będzie zobowiązany do przestrzegania zasad, które mają nas uchronić przed zarażeniem koronawirusem.

W standardowym zestawie widza obowiązkowo musi znaleźć się maseczka, którą trzeba osłonić nos i usta przy wejściu na teren pokazu. Podczas projekcji maseczkę można zdjąć. Na wejściu mierzona będzie również bezdotykowo temperatura. Udostępnione będą również środki do dezynfekcji.

W kwestii miejsc siedzących organizator, tak jak w poprzednich latach, zapewni leżaki. Jednak ich liczba będzie ograniczona, zgodnie z wytycznymi, do maksimum 150 sztuk. Pomiędzy poszczególnymi siedziskami zachowane będą odstępy, dlatego prosimy o nie przenoszenie leżaków w inne miejsca i pozostawienie ich po zakończonym pokazie. Nie wolno również wykorzystywać pozostawionych wolnych leżaków jeżeli osoby na nich siedzące zrezygnowały z projekcji bez uprzedniego zdezynfekowania. Pracownik ochrony będzie wskazywał miejsca ustawienia udostępnionych leżaków lub ustawienia prywatnego miejsca do siedzenia.

Z pełnym regulaminem wydarzenia można zapoznać się na stronie www.bialoleka.waw.pl.

Najciekawsze artykuły
Nowi policjanci m.in. dla Zielonej Białołęki
Nowe nazwy ulic na Białołęce
Warszawa chwyta wodę
Rusza składanie wniosków w programie Dobry start
Wakacje z Białołęckim Ośrodkiem Kultury