Kultura

10 piątków z kinem plenerowym
3 lipca 2019
Miłośnicy seansów pod chmurką mogą szykować się na kolejną edycję filmowych hitów, które już od dziesięciu letnich sezonów można oglądać w Parku Henrykowskim. W filmową podróż zabiorą nas tacy mistrzowie kina jak Kenneth Branagh, Guillermo del Toro i Mel Gibson.

Rozpoczynamy jak zwykle dużą dawką emocji w wielokrotnie nagradzanym obrazie w reżyserii Martina McDonagha Trzy billboardy za Ebbing, Missouri. Mildred Hayes, grana przez zdobywczynię Oscara za tę rolę Frances McDormand, wynajmuje trzy tablice reklamowe i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz skierowany do szefa miejscowej policji. Oskarża go o nieudolność policjantów, którzy wciąż nie zdołali aresztować mordercy jej nastoletniej córki. Jaki będzie finał tej opowieści dowiecie się już 28 czerwca.

W lipcu warto wybrać się na poruszający francuski dramat o dojrzewaniu do odpowiedzialności, czyli Jutro będziemy szczęśliwi z Omarem Sy w roli głównej. Natomiast w sierpniu fani Agathy Christie i stworzonego przez nią belgijskiego detektywa Herkulesa Poirot koniecznie powinni wybrać się na Morderstwo w Orient Expressie z iście gwiazdorską obsadą: Kennethem Branaghiem, Jonnym Deppem, Michelle Pfeiffer oraz Judi Dench. Tegoroczną edycję zakończymy Oskarowym La La Land. Pełen rozkład jazdy tegorocznego Białołęckiego Lata Filmowego prezentujemy poniżej:

  • 28.06, godz. 21.45 – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
  • 05.07, godz. 21.45 – Przełęcz ocalonych,
  • 12.07, godz. 21.45 – Kształt Wody,
  • 19.07, godz. 21.45 – Jutro będziemy szczęśliwi,
  • 26.07, godz. 21.45 – Księgowy,
  • 02.08, godz. 21.15 – Baby Driver,
  • 09.08, godz. 21.15 – Mój piękny syn,
  • 16.08, godz. 21.15 – Morderstwo w Orient Expressie,
  • 23.08, godz. 21.15 – Jestem taka piękna !,
  • 30.08, godz. 21.15 – La La Land,

Na wszystkie pokazy wstęp jest wolny. Seanse będą odbywały się w piątki. W lipcu projekcje rozpoczynają się o godzinie 21.45, a w sierpniu nieco wcześniej o 21.15. Tradycyjnie przypominamy o zabraniu ciepłej bluzy lub kurtki oraz czegoś do siedzenia. Oczywiście tak jak w poprzednich latach będą leżaki, ale ich liczba jest ograniczona i tylko osoby, które przyjdą wcześniej mogą liczyć na wygodną miejscówkę. Gdyby pogoda nie dopisała to seans będzie odwołany i przeniesiony na inny termin. Mamy jednak nadzieję, że aura będzie nam przychylna i że jak zwykle spotkamy się w licznym gronie.

Najciekawsze artykuły
Deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami złożysz zdalnie
Będą nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
#Niezostawiamczytelnika
Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
Warszawa wspiera przedsiębiorców