Kultura

Kultura na wiosnę w BOK
15 marca 2019
Białołęcki Ośrodek Kultury przygotował wiosenną, kulturalną petardę, która zaspokoi nawet najbardziej wysmakowane gusta. Będzie zagadkowo, teatralnie i filmowo, a wisienką na torcie będą dwa doskonałe koncerty: 30 marca na scenie Głębocka 66 Sławek Uniatowski zaprezentuje materiał ze swojej autorskiej płyty Metamorphosis, a 13 kwietnia na scenie van Gogha 1 w ramach Białołęckich Wieczorów Jazzowych z najnowszym projektem muzycznym Grooveoberek zagra mistrz Krzesimir Dębski i MAP.

Kino dla małych miłośników zagadek

Wielbiciele prozy Martina Widmarka z pewnością nie mogą się już doczekać ekranizacji Biura detektywistycznego Lassego i Mai, na które Kino na BOKU zaprasza już od 15 marca. Tuż przed rozpoczęciem konkursu w szkole w Valleby znika główna nagroda: starożytna księga Hammarabi – cenna z powodu spisanych w niej zasad rozwiązywania sporów. W tych wyjątkowych okolicznościach poznaje się dwójka bohaterów: przebojowa Maja i nieśmiały Lasse. Daje to początek serii zaskakujących wydarzeń. Czy tej dwójce odmiennych charakterów uda się dogadać i rozwiązać zagadkę zniknięcia księgi?

Miesiąc marzec w kalendarium wydarzeń Ośrodka zakończy fantastyczny i długo wyczekiwany przez najmłodszych fim Lego® Przygoda2, który będzie wyświetlony w ramach Kinoporanków 24 marca o godz. 11:00. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO® niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO®, Emmet, Lucy, Batman wraz z przyjaciółmi wyruszą w podróż do odległych, nieodkrytych światów, w tym do dziwacznej galaktyki, w której wszystko jest musicalem. Kino na BOKU nie zapomina o widzach dorosłych, zapraszając na projekcję najnowszego filmu Całe szczęście w reż. Tomasza Koneckiego z doborową obsadą. Film będzie grany do 20 marca. Pełna uroku i pozytywnej energii historia o miłości, która rodzi się w nieprzewidzianych okolicznościach. Czy uda się zbudować szczęście mężczyźnie onieśmielonemu urokiem przebojowej gwiazdy fitness?

XX Festiwal Teatrów Niezależnych Garderoba

Marzec w Białołęckim Ośrodku Kultury będzie przebiegał pod znakiem teatru. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Festiwalu, to będzie wielkie święto dla miłośników teatru, podczas którego spotkają się najlepsze zespoły z całego kraju, konkurując o Grand Prix. W jury zasiądą: Roma Gąsiorowska (aktorka teatralna i telewizyjna), prof. dr hab. Jacek Kopciński (redaktor naczelny miesięcznika Teatr), Janusz Opryński (reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Provisorium) oraz przedstawiciel Białołęckiego Zagłębia Teatralnego – Filip Pietkiewicz-Bednarek. Dodatkowym atutem będą doskonałe spektakle towarzyszące – pokaz mistrzowski Dziady –Noc Druga Teatru Wierszalin, pokaz specjalny Ghost Dance Teatru Brama, oraz spektakl towarzyszący Zespołu Teatru 13 Bóg mordu. W program Festiwalu, po pokazie mistrzowskim odbędą się również dwa spotkania i dyskusje z twórcami. Tegoroczna Garderoba odbędzie się w dniach 21-23 marca, na scenach przy ul. van Gogha 1 i Głębockiej 66. Bilety na poszczególne wydarzenia są w cenach: 10 – 40 zł (karnet: 60 zł). Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA, to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń artystycznych Białołęckiego Ośrodka Kultury. Pierwsza edycja Festiwalu, znanego wcześniej jako Garderoba Białołęki, została zorganizowana w 1999 r. Od tego czasu Festiwal przeszedł długą drogę zyskując rangę ogólnopolskiego wydarzenia.

Najciekawsze artykuły
Dni Białołęki 2019
Szkoła na Warzelniczej od września
Tramwajem na Winnicę
Rozkręcamy inicjatywę
Przygotuj się na wakacje z BOK-iem!