Kultura

Zajęcia biblioteczne w marcu
15 marca 2019
Zachęcamy do skorzystania z oferty naszych bibliotek. Każdy, mały i duży, znajdzie coś dla siebie.

Biblioteka Zielona

Na słodkie zajęcia związane z Dniem Piekarzy i Cukierników zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat, 13 marca o godzinie 17.00. Hasłem przewodnim będą pieguski – nie tylko te do schrupania.

W sam raz na rozpoczęcie wiosny, 19 marca o godzinie 16.30, zachęcamy wszystkie dzieci w wieku 5-8 lat do udziału w warsztatach ekologicznych W zielone gramy. Będą one okraszone zwyczajami i tradycjami irlandzkimi. Rozstrzygniemy też konkurs na imię dla bibliotecznych patyczaków.

Natomiast 21 marca, o godzinie 17.30 odbędzie się przedstawienie teatralne Pory roku, skierowane do najmłodszych czytelników biblioteki.

27 marca o godz. 17.00 zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat, na zajęcia Kurtyna w górę, które nawiążą do Międzynarodowego Dnia Teatru. Celem zajęć jest oswojenie dzieci z teatrem i jego rodzajami. Uczestnicy będą wykonywali kukiełki.

Na zajęcia obowiązują zapisy w bibliotece (ul. Berensona 38) lub nr tel. 22 675 05 12.

Nautilus

Pasjonatom historii mogą przypaść do gustu Podróże z historią, które odbędą się 14 marca o godzinie 17.15. Na zajęciach dzieci w wieku 8-12 lat poznają dzieje starożytnej Grecji, ciekawostki związane z mitologią, historią i dziedzictwem antycznej cywilizacji. Omówione zostaną dzieje Aten i Sparty, Wojny Perskie, życie codzienne, kultura, wierzenia i osiągnięcia naukowe Hellenów. Prelekcja będzie oparta o aktualną podstawę programową dla szkół podstawowych.

Maluszki w wieku 3-4 lata, zachęcamy do rozwijania zdolności manualnych podczas zajęć Zręczne paluszki. Stworzymy własne zabawki z balonów wypełnionych mąką ziemniaczaną czyli tzw. gniotki. Każda praca nabierze charakteru poprzez dodanie jej własnoręcznie narysowanego uśmiechu lub doczepionych włosów.

20 marca dzieci będą miały okazję poznawać najdziwniejsze i najbardziej niezwykłe zwierzaki świata podczas spotkania Co to za dziwny zwierz?. W programie przewidziany jest pokaz multimedialny i praca plastyczna. Zajęcia, które rozpoczną się o godz. 17.15, są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Maluszkom wieku 2-3 lata dedykowane są zajęcia Małe Tuptasie. Są to zajęcia muzyczno-ruchowe. Przy prostych rytmach muzyki maluchy ćwiczą poczucie rytmu i koordynacje ruchową. Zabawy podczas zajęć mają na celu ośmielić dziecko do pracy grupie. Najbliższe zajęcia odbędą się 21 marca o godzinie 12.00. Druga okazja do udziału w zajęciach będzie 8 kwietnia o godzinie 10.00.

Dorosłych czytelników (16+) zapraszamy na warsztaty rękodzieła. Na zajęciach będzie okazja zapoznać się z wykonywaniem prac w różnych technikach koralikowych. Warsztaty odbędą się w sobotę 23 marca o godzinie 11.00. Tego samego dnia, ale o godzinie 12.30, rozpocznie się seans filmowy dla dzieci. Wyświetlony zostanie film Biały kieł.

Przypominamy, że liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona i trzeba zapisywać się wcześniej, na miejscu u bibliotekarzy (ul. Pancera 18) lub pod numerem telefonu 614-60-80.

Najciekawsze artykuły
Zagospodarowania Starych Świdrów – koncepcja gotowa
Odbiór odpadów - nowe zasady
Dzienny Dom Opieki Medycznej rozpoczyna działalność
Wypoczywaj kulturalnie
Nowe zasady programu RODZINA 500+